+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Yellow Mimic Tang jest powszechnie znany jako Chocolate surgeonfish, Chocolate Yellow Mimic Tang i Mimic Surgeon. Gdy są młode, mają koliste ciało w jaskrawożółtym kolorze, a wraz z upływem czasu jasny kolor siarki zanika. Duże odmiany tej ryby, choć rzadko dostępne, są ciemnobrązowe ze złotym wykończeniem. Nie tylko zmienia się kolor żółtych rybek Mimic Tang, ale również ich
płetwy mają ciemnoniebieski lub czarny kolor. Niektórzy uważają, że genialna, młodzieńcza żółta ryba wygląda atrakcyjnie w akwarium w porównaniu do ciemnego, dojrzałego koloru. Jednak te ryby mają jedwabistą płetwę, która jest cechą wyróżniającą, w porównaniu do innych członków rodziny Tang, którzy zwykle mają sztywne płetwy.

 

Wymagane jest akwarium o pojemności 500 l lub większe z dużą ilością żywych skał, aby zapewnić zarówno dużą przestrzeń do pływania, jak i terytoria w obrębie żywych skał. Jest agresywny w stosunku do innych Tangs i Surgeonfish, ale jest spokojny z innymi rybami.

Chociaż Tangs spożywają pokarmy mięsne razem z innymi rybami w akwarium, ważne jest, aby oferowano im wiele morskich wodorostów i alg. To wzmocni ich układ odpornościowy, zmniejszy agresję i poprawi ogólny stan zdrowia. Zaoferuj suszone wodorosty przywiązane do skały lub użyj klipu warzywnego i karm go co najmniej 3 razy w tygodniu. Sea Veggies, Salad z wodorostów i Ocean Nutrition są idealnymi produktami i są bardzo łatwe w użyciu. Są to świetne ryby do zwalczania glonów w słonowodnych rybach lub akwariach rafowych.

  • Poziom trudności: Łatwy

Acanthurus Pyroferus M 16-18 Cm


Yellow Mimic Tang jest powszechnie znany jako Chocolate surgeonfish, Chocolate Yellow Mimic Tang i Mimic Surgeon. Gdy są młode, mają koliste ciało w jaskrawożółtym kolorze, a wraz z upływem czasu jasny kolor siarki zanika. Duże odmiany tej ryby, choć rzadko dostępne, są ciemnobrązowe ze złotym wykończeniem.

  • Producent:

    Coralhouse
  • Dostępność:

    Obecnie brak na stanie
Cena: zł340.00
Zawiera 8% podatku VAT (zł25.19)