Acropora sp.

Marka: Coralhouse
Dostępność: Brak
Cena: 160.00zł
netto: 152.38zł
Ilość:  

Koralowce SPS mają znacznie mniejsze polipy niż koralowce LPS. Polipy LPS są duże i miękkie. Koralowce SPS są zazwyczaj rozgałęzione . W większości korzystają z jasnych i silnych prądów. Są często delikatne i rozmnażane przez złamanie kawałków.

   Koralowce SPS były uważane za bardzo trudne. Kilka odkryć w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat doprowadziło ich do sfery średniej akwarystyki. Obecnie nie jest rzadkością, aby zobaczyć akwaria z różnymi gatunkami akropory, hydroponiki i innych gatunków koralowców SPS rosnących i dobrze rosnącę.

   Ponieważ koralowce SPS zazwyczaj zajmują powierzchnie rafowe w burzliwych wodach, wymagają wysokiego poziomu światła wytwarzanego przez świetlówki VHO lub metalohalogenku (patrz Mini-rafa: Oświetlenie) i silnych prądów wodnych lub turbulencji. Wymagają również bardzo stabilnych temperatur i doskonałej jakości wody (niskie poziomy składników odżywczych organicznych). Należy utrzymać poziom wapnia, strontu i pierwiastków śladowych. Źródła różnią się od tego, czy potrzebują karmienia, czy też nie. Prawdopodobnie niektóre mogą być karmione, ale nie jest to wymagane.

Copyright 2014 Coral House