+48 530-499-289

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Filtry

Cena od
Cena do
Producent

Akwarystyka Morska

Akwarystyka Morska

Akwarystyka morska to dla wielu możliwość posiadania egzotycznych gatunków z odległych krain w swoim domu. Często jest kolejnym, po zbiornikach słodkowodnych, krokiem wtajemniczenia w akwarystyczne hobby, nierzadko też elementem biznesu. Faktem jest, że aby założyć zbiornik morski satysfakcjonujący zarówno właściciela, jak i organizmy w nim żyjące, należy przyswoić nieco wiedzy. Konieczne są także konkretne zakupy i w nich właśnie pomoże Ci Coralhouse!

Nieskończone możliwości morskich akwariów

Akwaria z wodą słoną nie muszą służyć jedynie do hodowli ryb, choć jeśli zdecydujesz się właśnie na nią, to z pewnością pochłonie Cię świat fascynujących, morskich gatunków i ich różnorodność. Mnóstwo z nich dostaniesz w Coralhouse, gdzie informujemy Cię także o temperamentach i wymaganiach zwierząt, dzięki czemu możesz wybrać idealnego lokatora swojego akwarium.

Jednakże w morskich akwariach mogą mieszkać także koralowce, które uświetnią wnętrze swoimi kolorami, o ile stworzysz im odpowiednie warunki do rozwoju. Morskie akwarium często zamieszkują też bezkręgowce, takie jak kraby, rozgwiazdy czy krewetki. Zwłaszcza te ostatnie są ciekawymi i coraz popularniejszymi bywalcami akwariów- niektóre mają zdolności oczyszczania zbiornika!

Kiedy wybierzesz już swój gatunek do akwarium, możesz zająć przygotowywaniem odpowiednio lokum.

Jak założyć akwarium morskie? 

Często przyjmuje się zasadę, że akwaria morskie powinny być jak największe. Pamiętaj jednak, że im większy zbiornik, tym większe koszty będzie generował. Wybierając akwarium, dostosuj je zwierząt, jakie zamierzasz hodować- każdy gatunek wymaga innej pojemności. Jeśli wybrałeś już odpowiedniej wielkości zbiornik, to następnym krokiem jest wyposażenie go w niezbędne akcesoria, dzięki którym stworzysz w akwarium morskim klimat przypominający naturalne warunki organizmów słonowodnych. Oto wybrane akcesoria, których będziesz potrzebować:

  • sól akwarystyczna- to dzięki niej woda w akwarium będzie słona. Sól akwarystyczna zawiera także niezbędne minerały oraz wapń, składające się na odpowiedni, morski mikroklimat.
  • falownik- to urządzenie, którego zadaniem jest wprawianie wody w ruch. Odpowiednia cyrkulacja wody to pewność, że w zbiorniku nie pojawią się martwe strefy, czyli, że wszystkie zasoby, jak minerały czy pokarm, będą występowały równomiernie w akwarium.
  • oświetlenie- w dużych akwariach najlepiej jeśli są ich dwa źródła, dzięki którym możesz lepiej manipulować ilością światła w akwarium. Lampę dobiera się na podstawie objętości zbiornika, tak aby każdy fragment był odpowiednio doświetlony. 
  • rafa koralowa- jest to jeden ze sposobów na oczyszczanie akwarium, najbardziej naturalny i często polecany. Dzięki wprowadzeniu do akwarium tzw. żywej skały woda zostaje oczyszczona z resztek materii organicznej poprzez bakterie żyjące w skale m.in: nitryfikacyjne.
  • pokarmy dla zwierząt- odpowiedni pokarm utrzymuje zwierzęta w zdrowiu i zapewnia im ogólnie pojęty komfort, dzięki któremu łatwiej się zaadaptują w Twoim zbiorniku i dłużej pożyją. W Coralhouse kupisz zarówno pokarm dla zwierząt roślinożernych, jak i mięsożernych w różnorodnej formie, m.in.: w granulkach, płatkach czy pod postacią mrożonych przysmaków.

Sklep akwarystyki morskiej Coralhouse - wszystko do Twojego akwarium!

W naszym sklepie znajdziesz całkowite wyposażenie każdego akwarium- zarówno morskiego, jak i słodkowodnego. Posiadamy także bogaty asortyment organizmów, które mogą zamieszkiwać Twój zbiornik. Możemy zaoferować Ci różnorodne filtry, podłoża, pompy, lampy LED, jak i pomniejsze elementy, które razem składają się na efektowne i doskonale funkcjonujące akwarium. 

W Coralhouse dostaniesz mnóstwo różnorodnych pokarmów i preparatów, których zadaniem jest zapewnienie zdrowych warunków do rozwoju dla Twoich zwierząt. Nasza zróżnicowana oferta to gwarancja, że niezbędne akcesoria znajdzie tu zarówno amator akwarystyki, jak i profesjonalista. Znajdziesz u nas wysokiej jakości sprzęty, w tym wiele najnowszych cichych i energooszczędnych rozwiązań.

  Easy Reefs PKO 250g po4

Easy Reefs PKO 250g po4

Nowośćć
ł79.00
 Pompa obiegowa Octo AQ-1000

Pompa obiegowa Octo AQ-1000

Nowośćć Promocja
ł350.00 ł297.50
 Pompa obiegowa Octo AQ-1200

Pompa obiegowa Octo AQ-1200

Nowośćć Promocja
ł370.00 ł314.50
 Pompa obiegowa Octo AQ-1500

Pompa obiegowa Octo AQ-1500

Nowośćć Promocja
ł390.00 ł331.50
 Pompa obiegowa Octo AQ-1800

Pompa obiegowa Octo AQ-1800

Nowośćć Promocja
ł445.00 ł378.25
 Pompa obiegowa Octo AQ-2000

Pompa obiegowa Octo AQ-2000

Nowośćć Promocja
ł465.00 ł395.25
 Pompa obiegowa Octo AQ-3000

Pompa obiegowa Octo AQ-3000

Nowośćć Promocja
ł615.00 ł522.75
 Pompa obiegowa Octo AQ-800

Pompa obiegowa Octo AQ-800

Nowośćć Promocja
ł340.00 ł289.00
 Prodibio Alg Out 250 ml

Prodibio Alg Out 250 ml

ł45.00
 Stront Reef Strontium 250 ml

Stront Reef Strontium 250 ml

ł42.95
Pokazuje 1 do 16 z 3584 (224 stron)