+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

W skład tego preparatu wchodzą naturalnie występujące  bakterie i enzymy, niemodyfikowane genetycznie. Aqua-Crobes  poprzez rywalizację z bakteriami patogennymi, zmniejszają dla ryb zagrożenie zakażeniami mikrobiologicznymi takimi jak:  Vibrio, Pseudomonas, Aeromonas, Streptococcus, Allococcus, Mycobacterium, Columnaris i innymi bakteriami gram-ujemnymi. Chociaż niemożliwa jest całkowita eliminacja wszystkich patogennych bakterii z akwarium, to regularne dawkowanie Aqua-Crobes, zgodnie z zaleceniami producenta, utrzymuje liczbę patogenów na tak niskim poziomie, że nie stanowią one zagrożenia dla zdrowia ryb. Aqua-Crobes nie jest lekiem, jest bezpieczny dla wszystkich zwierząt wodnych. Nie rywalizuje z innymi dobrymi bakteriami, takimi jak np. Biogro z tego powodu, że te dwa produkty usuwają różne ?nutrienty? z wody. Podczas gdy Biogro eliminuje nutrienty, które zazwyczaj odżywiają algi (amoniak, azot, itp.), Aqua-Crobes usuwa te ?nutrienty?, których potrzebują do życia patogeny np. Vibrio czy Aeromonas (zanieczyszczenia produkowane przez ryby). W związku z tym oba produkty (Biogro lub podobne w działaniu bakterie) oraz Aqua-Crobes mogą być używane w tym samym czasie.

Aqua-Crobes są skuteczne w wodzie o różnych temperaturach i przy różnych poziomach pH, w zbiornikach słodkowodnych i słonowodnych. Nie mają negatywnego wpływu na filtrację biologiczną.

Produkt Aqua-Crobes używany jest w przemysłowych hodowlach ryb i krewetek. Zapewnia zdrowy wylęg wielu gatunków ryb i krewetek, zmniejsza wskaźniki śmiertelności narybku. Przyczynia się do dobrej jakości wody, co jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na właściwy rozwój wielu wodnych organizmów.

Dawkowanie (przy temperaturze powyżej 21 stC):

1 etap : 1ml/160 litrów wody co 3 dni przez 9 pierwszych dni

2 etap: 1ml/160 litrów wody raz w tygodniu przez kolejne 2 tygodnie

3 etap (stałe dawkowanie): 0,25ml/160 litrów wody raz w tygodniu


Ważne:

 • Wyłącz lampę UV na czas pierwszych pięciu dawek
 • Nie używaj płynnych antybiotyków w czasie pierwszych pięciu dawek
 • Jeśli zamierzasz zastosować w akwarium jakiś chemiczny produkt, poczekaj aż zakończysz dwa pierwsze etapy dodawania Aqua-Crobes (pięć pierwszych dawek). Większość produktów chemicznych zabije bakterie Aqua-Crobes, lecz gdy przejdziesz już do etapu stałego dawkowania, nie będzie to stanowiło problemu.
 • Jeśli już istnieje problem bakteryjny w akwarium, bezpiecznie można użyć podwójnej dawki Aqua-Crobes. Przyspieszysz w ten sposób tempo eliminowania złych nutrientów, wcześniej doprowadzając patogeny do zagłodzenia. Zwiększając dawkę w momencie, gdy już jest problem z Aeromonas, spowodujesz, że Aqua-Crobes wyprą bakterie Aeromonas z wrzodu lub zainfekowanego miejsca na  rybie. Jeśli jednak infekcja jest zbyt zaawansowana, należy leczyć rybę antybiotykiem, gdyż najprawdopodobniej bakterie Aeromonas dostały się do krwioobiegu.
 • Należy zadbać o dobre napowietrzanie akwarium
 • Buteleczkę z Aqua-Crobes po otwarciu należy przechowywać w lodówce
 • Po użyciu produktu należy umyć ręce ciepłą wodą i mydłem, unikać wdychania i kontaktu z oczami
 • Jeśli używasz Aqua-Crobes w zbiornikach wodnych typu oczko wodne, należy zwięszyć dawkę Aqua-Crobes ze względu na niższe temperatury.

 

10-17°C - podwójna dawka
17-20°C -  1,5 x normalnej dawki
> 21°C  - normalne dawkowanie

 • Poziom trudności: Łatwy

DVH Aqua Crobes 100ml


Aqua-Crobes to biologiczny produkt, stosowany w zwalczaniu infekcji bakteryjnych u ryb lub w celach profilaktycznych

 • Producent:

  Reef Interests
 • Dostępność:

  W magazynie
Cena: zł67.00
Zawiera 23% podatku VAT (zł12.53)


Ilość:


PayU Raty