+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

AQUAFOREST Iodum 1000

Suplement zawierający skoncentrowany jod. W akwarium morskim jod odpowiada za ogólne funkcjonowanie komórek i transfer składników odżywczych pomiędzy nimi. Jod jest stale zużywany przez mieszkańców akwarium, dlatego bez suplementacji jego poziom w wodzie szybko spada. Jod jest wykorzystywany przez koralowce do syntezy pigmentów, które pozwalają im na przystosowanie się do zmiennych warunków świetlnych i zapewniają ochronę tkanek przed promieniowaniem UV. U koralowców twardych jod zwiększa intensywność koloru ciemnoniebieskiego oraz fioletowego. Odpowiednia zawartość jodu w wodzie morskiej wspomaga linienie krewetek. Regularne stosowanie Iodum pozwala na utrzymanie zawartości jodu w wodzie na poziomie identycznym jak w naturalnej wodzie morskiej. 

Dozowanie: Suplement zawiera skoncentrowany jod. 10 ml produktu podnosi poziom jodu o 100 μg/l w 100 litrach wody. Zalecany poziom jodu w wodzie akwariowej to 0.05 – 0.07 mg/l.

Zalecana dawka: 1 ml/100 l wody dziennie

Dawkowanie jest zależne od obsady koralowców i indywidualnego zapotrzebowania. Zarówno niedobór, jak i nadmiar mikroelementów wpływa niekorzystnie na kondycję mieszkańców akwarium, dlatego dozowanie preparatu należy dobrać i modyfikować na podstawie regularnych testów wody Aquaforest Lab.

Produkt przeznaczony wyłącznie do akwarystyki. Przechowywać w chłodnym miejscu z dala od światła. Chronić przed dziećmi.

  • Poziom trudności: Łatwy

AQUAFOREST Iodum LAB 1000 ml


Suplement zawiera skoncentrowany jod. 10 ml produktu podnosi poziom jodu o 0.1 mg/l (ppm) w 100 litrach wody. Zalecany poziom jodu w wodzie akwariowej to 0.055 - 0.07 mg/l (ppm).

  • Producent:

    Aquaforest
  • Dostępność:

    W magazynie
Cena: zł70.00
Zawiera 23% podatku VAT (zł13.09)

Ilość:


PayU Raty