+48 530-499-289

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Bakterie do akwarium

Bakterie do akwarium

Bakterie w akwarium są potrzebne, aby uzyskać stabilne warunki w zbiorniku niezbędne dla zachowania prawidłowego funkcjonowania fauny i flory. Specjalne bakterie nitryfikujące i denitryfikacyjne  pomagają usprawnić filtrację wody oraz obniżyć szkodliwy poziom związków azotu. Bakterie na start akwarium to proszki i płyny, które w miarę potrzeb należy uzupełniać przy podmianach. Z czasem niezbędne jest odmulanie akwarium za pomocą odmulaczy w płynie.

Sklep internetowy CoralHouse to miejsce, gdzie znajdziesz starannie dobrane bakterie do akwarium, które pomogą Ci w rozwoju Twojej hodowli. Dzięki nim zapewnisz odpowiednie warunki do życia i będziesz cieszyć się pięknym zbiornikiem z ulubionymi gatunkami rybek lub innych organizmów wodnych. Są to sprawdzone preparaty pochodzące od producentów cieszących się dużym zaufaniem – m.in. Colombo, Brightwell Aquatics, Aquaforest , Reef Interests, Fauna Marin, Microbe-Lift, Prodibio czy ReeFlowers. Ich atutem jest atrakcyjna cena połączona z wysoką jakością.

Biostarter do akwarium – dojrzewanie akwarium

Polecamy sprawdzone  bakterie startowe do akwarium, które pozwalają przygotować odpowiednie środowisko w zbiorniku i zachować równowagę pomiędzy bakteriami pożytecznymi, a szkodliwymi. Biostarter oparty jest na żywych kulturach bakterii, które poprawią stan wody  i wpływają na jakość życia żyjących w nim organizmów. Preparaty pozwalają również zahamować rozwój organizmów chorobotwórczych. Biostartery mogą mieć postać płynów, pałeczek czy kapsułek, które z czasem się rozpuszczają. Dojrzewanie akwarium to etap tworzenia pożytecznej mikrofauny. W sprzedaży dostępne są bakterie startowe do akwarium dedykowane dla konkretnych gatunków ryb oraz roślin.

Pamiętaj, aby podczas zakładania zbiornika, zadbać także o napowietrzanie akwarium. Jak długo jest potrzebne? Rybki akwariowe potrzebują tlenu, ważne jest także usuwanie z wody szkodliwych gazów. Mieszanie wody i napowietrzanie za pomocą specjalnej pompki tłokowej lub membranowej jest niezbędne przy niewielkim zbiorniku, który zamieszkiwany jest przez większą liczbę rybek, z ograniczoną ilością roślin. Pompkę najlepiej włączać w nocy.

Bakterie nitryfikacyjne w akwarium

Bakterie nitryfikacyjne do akwarium (startowe) standardowo stosuje się podczas zakładania zbiornika. Ich zadaniem jest rozkładanie związków azotowych, neutralizowanie szkodliwych azotanów i amoniaku. Występują jako bakterie nitryfikacyjne do filtra, które mają postać żelu (dodaje się go bezpośrednio do filtra). Nitryfikacja może odbywać się także innymi metodami. Proces umożliwiają specjalne płyny, które wlewa się do wody. Innym rozwiązaniem są bakterie w proszku, które wsypuje się pod podłoże (w ten sposób powstają podłoża mikrobiologiczne przypominające warunki panujące w naturalnych zbiornikach wodnych).

Bakteria probiotyczna

Bakteria probiotyczna wspomaga naturalną odporność organizmów wodnych i pozytywnie wpływa na przeprowadzanie przez nie procesu przemiany materii. Preparat chroni przed nadmiernym rozwojem szkodliwych bakterii chorobotwórczych mogących prowadzić do infekcji. Tego rodzaju bakterie do akwarium poprawiają przyswajanie składników odżywczych z podawanych pokarmów i zmniejszają ilość wydalanych odchodów. To ulepsza ogólną jakość funkcjonowania organizmów żyjących w zbiorniku. Można podawać je wraz z pokarmem lub dodawać bezpośrednio do wody w akwarium.

Odmulanie akwarium

Woda i podłoże w zbiorniku wymagają oczyszczania. Odmulanie akwarium jest konieczne do utrzymania go w czystości i zapewnienia faunie oraz florze optymalnych warunków do życia. Tego typu bakterie w akwarium pozwalają zmniejszyć częstotliwość częstych podmian i sprzątania, usuwają niemiły zapach z wody oraz zmniejszają ilość produktów przemiany materii. Bakterie odmulające redukują kożuch, który tworzy się na powierzchni wody. Dzięki nim wodny ekosystem działa o wiele sprawniej.


Pokazuje 1 do 16 z 104 (7 stron)