+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Brightwell Aquatics Calcion 500ml

- Skoncentrowany suplement wapnia dla wszystkich akwariów morskich 
- Silnie skoncentrowany roztwór jonów wapnia 
- Podnosi poziom wapnia w wodzie morskiej, w celu dostarczenia koralom i innym bezkręgowcom tworzącym rafę jednego z najważniejszych elementów niezbędnych do rozwoju. 
- Nie zawiera żadnych niepożądanych substancji organicznych takich jak EDTA, glukonianów i polyglukonianów 
- O ponad 50% bardziej stężony od produktów konkurencyjnych 
- Nie zawiera fosforanów, krzemianów i substancji organicznych 
- Opracowany przez hydrobiologa

Wapń to jeden z najczęściej spotykanych jonów w wodzie morskiej, jest niezbędny do tworzenia aragonitu, materiału z którego zbudowane są szkielety bezkręgowców tworzących rafę (takich jak koralowce, małże, rurówki i ich sojusznicy). W wodzie morskiej wapń występuje w stężeniu ok. 412 mg/l. W akwariach rafowych, utrzymywanie wapnia na poziomie 412 - 450 mg/l (gdy wszystkie inne wymogi fizyczne i chemiczne są spełnione) umożliwia szybki wzrost korali i innych bezkręgowców.

Jony magnezu, strontu i węglanowe także są składnikami aragonitu i ich znaczenia w akwarium rafowym nie da się przecenić.

Tempo z jakim wapń jest pobierany z wody, zależne jest od zagęszczenia obsady tworzącej rafę, rodzaju oświetlenia i innych warunków biologicznych, chemicznych i fizycznych. W związku z tym poszczególne akwaria będą miały różne zapotrzebowanie na wapń.

Gdy ustalony został poziom absorpcji wapnia w akwarium, w łatwy sposób można obliczyć właściwą dawkę preparatu.

Zalecane jest by roztwór soli miał taką twardość i zawartość pierwiastków, by pozwalała na uzyskanie w akwarium rafowym parametrów wody morskiej i stanowiła solidną podbudowę jonową dla wzrostu rafy.

Wszystkie płynne preparaty Brightwell Aquatics wytwarzane są w oparciu o oczyszczoną wodę i składniki charakteryzujące się wysoką czystością. Preparaty opracowywane są podstawie danych empirycznych, z wykorzystaniem obserwacji i pomiarów, a nie czystej teorii. 

Instrukcja użycia i dozowania:

Podstawowe:
Zaleca się wstrząsnąć produkt przed użyciem. Podawać 5 ml (1 nakrętka) produktu na każde 189,26 litrów wody codziennie lub zgodnie z zapotrzebowaniem, tak by utrzymać poziom wapnia pomiędzy 412 – 450 mg/l. Przy standardowym dozowaniu 250 ml preparatu wystarczy na 9464 litrów wody. 

Zaawansowane: 

Przed uzupełnieniem wapnia, zalecane jest zbadanie jego poziomu w akwarium przy użyciu dokładnych testów. Produkt należy wstrząsnąć przed użyciem. Każdy ml preparatu Calcion zwiększy stężenie wapnia [Ca 2+] w 3,785 litrach wody o około 29 mg/l. Jeżeli początkowe stężenie wapnia w akwarium wynosi poniżej 412 mg/l, należy codziennie podawać preparat do akwarium w dawce maksymalnej 10 ml na każde 75,706 litrów wody, do czasu uzyskania założonego poziomu. Następnie dozować stosując dawki dzienne lub tygodniowe odpowiednio do potrzeb. Zaleca się utrzymanie stężenia wapnia na poziomie +/- 10 mg/l. Po osiągnięciu ustalonego poziomu, zaleca się dokonywanie pomiaru stężenia wapnia codziennie przez okres 1-2 tygodni (zawsze o tej samej porze dnia) w celu ustalenia dziennej absorpcji tego pierwiastka (spadek stężenia). W celu ustalenia dziennej dawki (lub tygodniowej) preparatu Calcion potrzebnej do utrzymania stabilnego poziomu wapnia,należy określić szacunkową ilość wody w całym systemie, a następnie podzielić dzienny spadek poziomu wapnia przez 29. Wynik z dzielenia należy pomnożyć przez ilość wody w systemie. Uzyskana wartość to ilość roztworu wyrażona w ml. Zalecane jest suplementację codzienną, gdyż poziom wapnia wówczas jest bardziej stabilny (bardziej naturalne środowisko), niż w przypadku podawania cotygodniowego, w którym to poziom wapnia osiąga szczytową wartość zaraz po podaniu, a następnie spada stopniowo przez resztę tygodnia. 

UWAGA !!! - Przechwowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed dziećmi. Nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

Gwarantowana analiza: Wapń (min) 110 g/l

Składniki: Chlorek wapnia, woda oczyszczona

Brightwell Aquatics Calcion 500ml


  • Producent:

    Brightwell Aquatics
  • Dostępność:

    W magazynie
Cena: zł104.89
Zawiera 23% podatku VAT (zł19.61)

Ilość:


PayU Raty

Produkty powiązane