+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Brightwell Aquatics Calcion-P 800g

- Suplement wapnia dla wszystkich akwariów morskich 
- Wapń w postaci gruboziarnistego proszku o dużej czystości chemicznej. 
- Podnosi poziom wapnia w wodzie morskiej, w celu dostarczenia koralom i innym bezkręgowcom tworzącym rafę jednego z najważniejszych elementów niezbędnych do rozwoju. 
- Bardziej stężony i ekonomiczny od ciekłych roztworów wapnia, stworzony dla hobbystów utrzymujących wiele akwariów 
- Opracowany przez hydrobiologa

Wapń jest niezbędny do tworzenia aragonitu, materiału z którego zbudowane są szkielety bezkręgowców tworzących rafę (takich jak koralowce, małże, rurówki). W akwariach rafowych, utrzymywanie wapnia na poziomie 412 - 450 mg/l (gdy wszystkie inne wymogi fizyczne i chemiczne są spełnione) umożliwia szybki wzrost korali i innych bezkręgowców.

Jony magnezu, strontu i węglanowe także są składnikami aragonitu i ich znaczenia w akwarium rafowym nie da się przecenić.

Tempo z jakim wapń jest pobierany z wody, zależne jest od zagęszczenia obsady tworzącej rafę, rodzaju oświetlenia i innych warunków biologicznych, chemicznych i fizycznych. W związku z tym poszczególne akwaria będą miały różne zapotrzebowanie na wapń.

Przed uzupełnieniem wapnia, zalecane jest zbadanie jego poziomu w akwarium przy użyciu dokładnych testów. Nie należy podawać preparatu bezpośrednio do zasiedlonego akwarium bez wcześniejszego rozcieńczenia zgodnie z instrukcją.

Instrukcja użycia i dozowania:

Podstawowe:
Rozpuścić 2 g (~ ½ łyżeczki) produktu w 227,28 ml słodkiej wody, na każde 75,706 litrów wody w akwarium. Podawać co drugi dzień lub w razie potrzeby, aby utrzymać stężenie wapnia w wodzie na poziomie 412 - 450 mg/l. Przy standardowym dozowaniu 400g preparatu wystarczy na 15142 litrów wody. 

Zaawansowane: 

Przygotować roztwór wapnia poprzez rozpuszczenie 10g (ok. 5 łyżeczek) CALCION-P w 227,28 ml wody słodkiej (najlepiej oczyszczonej przez filtr osmozy). Każdy ml tak przygotowanego roztworu podniesie poziom wapnia [Ca 2+] o 2,5 mg/l w 3,785 litrach wody. Przeliczając inaczej, każdy gram CALCION-P poniesie poziom wapnia [Ca 2+] w 3,785 litrach wody o 95 mg/l. Jeżeli początkowe stężenie wapnia w akwarium wynosi poniżej 412 mg/l, należy codziennie podawać roztwór do akwarium w dawce maksymalnej 10 ml na każde 75,706 litrów wody, do czasu uzyskania założonego poziomu. Następnie dozować stosując dawki dzienne lub tygodniowe odpowiednio do potrzeb. Zaleca się utrzymanie stężenia wapnia na poziomie +/- 10 mg/l. Po osiągnięciu ustalonego poziomu, zaleca się dokonywanie pomiaru stężenia wapnia codziennie przez okres 1-2 tygodni (zawsze o tej samej porze dnia) w celu ustalenia dziennej absorpcji tego pierwiastka (spadek stężenia). W celu ustalenia dziennej dawki (lub tygodniowej) roztworu Calcion-P potrzebnej do utrzymania stabilnego poziomu wapnia,należy określić szacunkową ilość wody w całym systemie, następnie podzielić dzienny spadek zawartości wapnia przez 2,5, a wynik z tego dzielenia pomnożyć przez ilość wody w systemie. Uzyskana wartość to ilość roztworu wyrażona w ml. 

UWAGA !!! - Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed dziećmi. Nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Reakcja z wodą ma charakter egzotermiczny, towarzyszy jej gwałtowny wzrost temperatury. Zalecane jest stosowanie rękawic ochronnych.

Gwarantowana analiza: Wapń (min - max) 33 - 37% (330.000 - 370.000 mg/l) 

Składniki: Chlorek wapnia (bezwodny).

Brightwell Aquatics Calcion-P 800g


  • Producent:

    Brightwell Aquatics
  • Dostępność:

    Produkt na zamówienie
Cena: zł174.90
Zawiera 23% podatku VAT (zł32.70)

Produkty powiązane