+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Brightwell Aquatics Elemental 200g

Suplement minerałów dla organizmów rafotwórczych – korali, małż, alg wapiennych i innych bezkręgowców morskich

- kompletne źródło minerałów, wykorzystywanych przez bezkręgowce rafotwórcze do budowy swoich szkieletów
- dostarcza wapnia, magnezu, strontu oraz potasu w takim samym stężeniu, w jakim występują one w naturalnym aragonicie*
- preparat dostarcza niezbędnych do budowy aragonitu węglanów
- formuła opracowana przez naukowców

Brightwell Aquatics Elemental zawiera podwójną ilość wapnia w stosunku do węglanów, niż występuje w naturalnym aragonicie*, co czyni ten preparat doskonałym źródłem wapnia. Aktywne składniki Elemental pochodzą z kilku źródeł, jednym z nich jest naturalny aragonit, podnoszący bardzo rozpuszczalność zawartych w preparacie związków oraz wpływający korzystnie na efektywność jego stosowania. Preparat nie zawiera fosforanów ani krzemianów.

Popularne wśród akwarystów organizmy rafotwórcze to korale twarde, małże, wieloszczety wapienne oraz algi wapienne. Organizmy te wymagają do prawidłowego wzrostu odpowiednich proporcji minerałów potrzebnych do budowy aragonitu.

Dużą zaletą suplementacji preparatem Elemental, że za pomocą jednego preparatu można uzyskać oraz utrzymać doskonałe parametry wody w akwarium. W zależności od obsady, oświetlenia oraz innych parametrów środowiskowych, Elemental może być stosowany jako podstawowe źródło minerałów lub jako uzupełnienie innymi preparatami. 

* badania naukowe wykazały, że skład aragonitu różni się nieznacznie w zależności od miejsca przeprowadzania badań. Stężenia jonów w produkcje Elemental zostały ustalone na podstawie badania aragonitu pochodzącego z tropikalnych rejonów Atlantyku.

Stosowanie:
Podstawowe: Rozpuścić 2 gramy (½ łyżeczki) preparatu na każde 750 litrów akwarium w 250 ml wody (zaleca się wode z filtra RO) i dodawać codziennie do akwarium w celu zapewnienia odpowiednich warunków dla koralowców. Produkt należy dokładnie wymieszać bezpośrednio przed użyciem. Produkt może wywołać chwilowe zmętnienie wody w akwarium, dlatego najlepiej jest podawać do na noc.

Zaawansowane: Rozpuścić 20 gram preparatu w 236 litrach wody z filtra RO. Każdy mililitr roztworu podniesie w 3,8 litra wody: poziom wapnia (Ca2+) o 5.1 ppm, twardość węglanową o 0.213 dKH, strontu o 0.1 ppm, magnezu o 0.015 ppm oraz potasu o 0.003 ppm. Pamiętaj aby dobrze wstrząsnać preparatem przed dodaniem go do akwarium. Jeżeli stężenie wapnia jest niższe niż 412 ppm, podawaj codziennie nie więcej niż 10 ml na każde 75 litrów wody tak długo, aż nie osiągniesz wymaganego poziomy wapnia. Po osiągnięciu pożądanego poziomu wapnie, należy dodawać preparat codziennie lub cotygodniowo w celu utrzymania odpowiedniego poziomu wapnia. Staraj się utrzymywać poziom wapnia na poziomie +/- 10 ppm. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wapnie należy kontrolować jego poziom codziennie przez okres dwóch tygodni, starając się pomiary wykonywać zawsze o tej samej porze, w celu ustalenia dzienniego zużycia wapnia w akwarium. Aby określić dzienną dawkę preparatu należy podzielić dzienne zużycie wapnia przez 19.4, uzyskany wyniek pomnozyć przez ilość wody w akwarium (w litrach). Otrzymana wartość to ilość mililitrów preparatu, jaką dziennie należy podać do akwarium.

UWAGA!!! Przechwowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed dziećmi. Nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

Gwarantowana analiza:
Wapń (min) 36% (360.000 ppm)
Węglany (min) 27% (270.000 ppm) 
Stront (min) 0.70% (7000 ppm) 
Magnez (min) 0.1% (1000 ppm) 
Potas (min) 0,005% (50 ppm)

Składniki: Aragonit, bezwodne siarczany i chlorki wapnia, strontu, magnezu i potasu.

Brightwell Aquatics Elemental 200g


  • Producent:

    Brightwell Aquatics
  • Dostępność:

    W magazynie
Cena: zł87.90
Zawiera 23% podatku VAT (zł16.44)

Ilość:


PayU Raty

Produkty powiązane