+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Brightwell Aquatics Iodion 250ml

- Silnie skoncentrowany suplement jodu
- Zapewnienie odpowiedniej ilości jodku, jest ważne dla korali twardych, innych bezkręgowców ukrywających zooxanthelle, makroalg, a także zdrowia ryb
- Bardziej skoncentrowany od większość konkurencyjnych produktów. 
- Rodzaj jodku wykorzystany w preparacie sprawia, że Iodion jest bardziej skuteczny niż standardowe rozwiązania spotykane w innych produktach
- Nadaje się do stosowania przez akwarystów na wszystkich poziomach zaawansowania i doświadczenia
- Składa się z oczyszczonej wody i materiałów o wysokiej czystości
- Opracowany przez hydrobiologa

Opis:
Obecność jodu jest niezbędna dla bezkręgowców, ponieważ jest on używany do detoksykacji nadmiaru tlenu produkowanego przez zooxanthelle. Tlen podrażnia wrażliwe tkanki koralowców. Koralowce i małże, które zamykają się przy intensywnym oświetleniu ukrywając zooxantelle w celu zmniejszenia tempa wzrostu produkcji tlenu. Jod łączy się z tlenem, tworząc nietoksyczne jodany, zmniejszając potrzebę zacienienia zooxanteli co pozwala organizmom na ich pełne otwarcie. Dominującą formą jodu w wodzie morskiej jest jodek. Stężenie wszystkich form jodu w wodzie morskiej wynosi łącznie ok. 0,06 ppm, kwalifikując go jako mikroelement. Mimo tak małego stężenia, jod jest potrzebny do przetrwania ryb, skorupiaków, alg i wodorostów, a także korali. Jod wiąże się szybko z resztkami organicznymi i zostaje usunięty przez odpieniacz, stosowanie produktów adsorpcji, takich jak węgiel i żywice specjalistyczne. Biologiczne i chemiczne zużywanie jodu sprawia i jego poziom powinien być uzupełniany w akwarium. Tempo, w jakim jodu jest pobierany z wody jest zależny od zagęszczenie obsady rafy, rodzaj oświetlenia, i innych warunków biologiczno, fizyczno, chemicznych. 

Instrukcje stosowania:

Podstawowe: Wstrząsnąć produkt przed użyciem. Dodać 5 ml (1 nakrętka) preparatu na 190 litrów wody akwarium co 2-3 dni, aby utrzymać stężenie jodu w przedziale 0,04 - 0,06 ppm. Stosując preparat zgodnie z instrukcją opakowanie 250 ml wystarczy 9464 litry wody.

Zalecana jest suplementacja codzienna, gdyż poziom jodu jest wówczas bardziej stabilny (bardziej naturalne środowisko), niż w przypadku podawania cotygodniowego, w którym to stężenie osiąga szczytową wartość zaraz po podaniu, a następnie spada stopniowo przez resztę tygodnia. Nigdy nie należy dopuszczać do przedawkowania jodu, gdyż ciężkie przedawkowanie może szkodzić zwierzętom i bakteriom stanowiącym filtr biologiczny. 

UWAGA !!! - Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed dziećmi. Nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

Składniki: 
Woda oczyszczona, jodek potasu, jodek stabilizowany

Brightwell Aquatics Iodion 250ml


  • Producent:

    Brightwell Aquatics
  • Dostępność:

    W magazynie
Cena: zł64.89
Zawiera 23% podatku VAT (zł12.13)

Ilość:


PayU Raty