+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Brightwell Aquatics KoralColor 500ml

- Dostarcza wielu istotnych elementów potrzebnych do tworzenia biologicznych pigmentów, które dają zabarwienie roślinom i zwierzętom poprzez selektywne właściwości pochłaniania i odbicia kolorów
- Opracowany w celu zapewnienia śladowych ilości substancji do stopniowego włączenia i tworzenia pigmentów występujących w zooxantellach, takich jak chlorofil A i C, betakarotenu i ksantofili
- Opracowany przez hydrobiologa

Opis:
Często akwarium jest wyrazem artystycznej ekspresji akwarysty, w której to żywe organizmy pełnią rolę kolorów na płótnie malarza. Jaskrawo kolorowe ryby morskie i bezkręgowce współistniejące w ekosystemie rafy są inspiracją dla wielu akwarystów morskich. Zakup i utrzymanie zdrowych i kolorowych korali jest podstawą do osiągnięcia zakładanego efektu. Zabarwienie koralowców jest spowodowane przez biologiczne pigmenty wytworzone przez symbiotyczne zooksantele przebywające w tkankach koralowców. Pigmenty te są określane jako "Biochromy”, a ich powstawanie i wygląd są po części uzależnione od obecności pierwiastków śladowych, które stanowią podstawę do bardziej skomplikowanych związków. Źródła światła oświetlające akwarium będą miały również wpływ na zabarwienie organizmów, jednak ich rzeczywiste barwy nadal będą przede wszystkim zależne od obecnych w tkankach pigmentów, ich stosunku względem siebie , a także innych czynników fizycznych, chemicznych i biologicznych. KoralColor zawiera składniki, o których wiadomo że wchodzą w skład wielu biochromów (pigmentów biologicznych). Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami dostarczy składników, które mogą być wykorzystane do zwiększenia intensywności zabarwienia organizmów. 

Instrukcja stosowania:
Zapewne wielu akwarystów chciałoby podawać ten preparat w znacznie większych dawkach, niż zalecane, w celu szybszego uzyskania bardziej wyrazistych kolorów swoich bezkręgowców. Jednakże jeżeli chcemy osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty, produkt ten należy stosować zgodnie z poniższymi wskazówkami. Nie należy przedawkowywać preparatu, gdyż może to być szkodliwe dla zdrowia mieszkańców akwarium w dłuższym okresie czasu.

Podstawowe: Podawać 1 ml (~ 20 kropli) 95 litrów wody w całym obiegu co trzy dni (lub, alternatywnie, dwa razy w tygodniu). W przypadku stosowania w bardzo małych zbiornikach, należy rozcieńczyć 1 ml preparatu w 236 ml oczyszczonej wody i podawać 29 ml otrzymanego roztworu na 12 litrów wody dwa razy w tygodniu.

Polecamy: 
Podawać codziennie jedną kroplę preparatu na 18,9 litrów wody. W przypadku stosowania w bardzo małych zbiornikach korzystać z dozowania podstawowego.

Zdarza się że czasami korale o ciepłych barwach ( np. żółty, jasno pomarańczowy), w wyniku podawania preparatu przyjmują zimniejsze odcienie tych kolorów. Jeżeli zostanie zaobserwowany taki efekt i jest on nie mile widziany należy zmniejszyć dawkę preparatu o 25% w ujęciu tygodniowym do czasu, a następnie utrzymać nową dawkę.

Ogólnym celem stosowania preparatu Brightwell Aquatics KoralColor nie jest zmieniana koloru, ale jego intensyfikacja. Ponieważ każde akwarium przedstawia różne warunki chemiczne i biologiczne, dawkowanie podane powyżej jest jedynie ogólną wytyczną, którą trzeba dostosować do wymagań i wyglądu mieszkańców zbiornika. Zachęcamy hobbystów do używania tego produktu w sposób odpowiedzialny i zgodny z instrukcją. 

UWAGA !!! - Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed dziećmi. Nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

Brightwell Aquatics KoralColor 500ml

Promocja

  • Producent:

    Brightwell Aquatics
  • Dostępność:

    W magazynie
Cena: zł89.90 zł189.90 (-53%, -zł100.00)
Zawiera 23% podatku VAT (zł16.81)

  • Otrzymasz rabat w wysokości zł100.00 na ten produkt.

Ilość:


PayU Raty