+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Brightwell Aquatics Koralle-VM 250ml

Zaawansowany suplement mikroelementów i pierwiatsków śladowych.

- unikalny kompleks witamin i mikroelementów, dostarczający i uzupełniający substancje ważne dla wszystkich morskich bezkręgowców, w tym koralowców, małże i gąbek. Substancje te są szczególnie istotne dla reakcji biologicznych.
- nie zawiera pierwiastków śladowych nie wykorzystywanych przez organizmy morskie lub biorących udział w interakcji chemicznych. 
- witaminy są obecne w proporcjach jakie ustalono po badaniu tkanek bezkręgowców filtrujących
- pierwiastki śladowe i mikroelementy występują w proporcjach identycznych jak w wodzie morskiej 
- przygotowany w oparciu o oczyszczoną wodę i inne składniki o wysokiej czystości
- opracowany przez hydrobiologa

Koralle-VM dostarcza szereg mikroelementów, które zostały przez oceanografów uznane za mające pozytywny wpływ na wygląd korali w wodzie morskiej (co oznacza, że są zużywane przez biologiczne i chemiczne reakcje zachodzące w świetlnej strefie) i są bezpieczne dla ludzi. Elementy są obecne w proporcjach takich samych jak występują w wodzie morskiej. Preparat nie zawiera żadnych mikroelementów, które nie są wykorzystywane przez organizmy żyjące w wodzie morskiej. Dodatkowo preparat zawiera pełen zestaw witamin w tym samym stosunku, który znaleziono w tkankach filtrujących bezkręgowców morskich, organizmów , które wyłapują plankton z otaczającej wody i w ten sposób zdobywają pożywienie, a które to z kolei są konsumowane przez wielu mieszkańców rafy. To połączenie witamin i minerałów jest bardzo korzystne dla wszystkich mieszkańców akwarium morskiego.

W wodzie morskiej wykryto 11 mikroelementów i 52 pierwiastkami śladowe. 13 składników spośród tych dwóch grup wydaje się być niezbędnymi do wzrostu alg, kolejne 18 wchodzi w skład tkanek / materiału kostnego lub bierze udział w reakcjach chemicznych, które powodują ich zużycie w wodach powierzchniowych. Te elementy są ważne dla wielu reakcji enzymatycznych i syntezy witamin zarówno u roślin jak i zwierząt. Ponadto mają wpływ na pigmentację, a co zatem idzie zabarwienie organizmów. Jod, choć jest ważnym mikroelement, nie jest dostarczany przez ten preparat, znajduję się on w innym suplemencie (Brightwell Aquatics Lugols i Brightwell Aquatics Iodion), ze względu na jego szybkie wykorzystanie przez organizmy w stosunku do pozostałych mikroelementów.

Preparat Brightwell Aquatics Koralle-VM nie wymaga przechowywania w lodówce, jednakże przechowywanie w chłodnym i zacienionym miejscu wydłuży okres działania witamin.

Instrukcje i wytyczne stosowania: 

Podstawowe: Wstrząsnąć produkt przed użyciem. Przez pierwsze 4 tygodnie dodawać preparat raz w tygodniu w ilości 5 ml (1 nakrętka) na każde 95 litrów wody w całym obiegu. Następnie (jeżeli jest to wymagane) stopniowo zwiększać dawkę do ilości 10 ml na 95 litrów wody. Preparat w opakowaniu 250 ml używany zgodnie z instrukcją, wystarczy na 4732 litry wody.

Zaawansowane: Wstrząsnąć produkt przed użyciem. Przez pierwsze 4 tygodnie dodawać preparat raz w tygodniu w ilości 5 ml (1 nakrętka) na każde 95 litrów wody w całym obiegu, co odpowiada dodaniu około 4 kropli na 95 litrów każdego dnia. Potem stopniowo zwiększać dawkę tygodniową, przez okres 4 tygodniu, do 10 ml na 95 litrów, a następnie utrzymywać taki poziom dozowania. [Uwaga: jeśli preparat Koralle-VM jest jednocześnie stosowany wraz z Bightwell Aquatics REPLENISH i / lub Brightwell Aquatics VITAMARIN-M, należy zmniejszyć dozowanie tych produktów o 50%.]. Zalecane jest suplementację codzienną, gdyż stężenie mikroelementów i witamin jest wówczas bardziej stabilny (bardziej naturalne środowisko), niż w przypadku podawania cotygodniowego, w którym to zawartość mikroelementów osiąga szczytową wartość zaraz po podaniu, a następnie spada stopniowo przez resztę tygodnia. Witaminy i pierwiastki śladowe są ważne dla biologicznych reakcji zachodzących wewnątrz wszystkich organizmów żywych, jednak są one obecne i wymagane w bardzo niskich stężeniach.

UWAGA !!! - Przechwowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed dziećmi. Nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

Skład:

woda, chlorek baru, metawanadian sodu, siarczan cynku, chlorek niklu, chlorek chromu, sól sodowa EDTA, chlorek manganu,

Brightwell Aquatics Koralle-VM 125ml


  • Producent:

    Brightwell Aquatics
  • Dostępność:

    W magazynie
Cena: zł79.90
Zawiera 23% podatku VAT (zł14.94)

Ilość:


PayU Raty