+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Brightwell Aquatics Liquid Reef 250ml

Skoncentrowany kompleks minerałów rafotwórczych, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju glonów wapiennych, korali, małż i innych bezkręgowców.

- kompletny zestaw minerałów, wykorzystywanych przez koralowce, małże i inne rafotwórcze organizmy, do budowy swojego szkieletu
- dostarcza wapnia (140.000 ppm), strontu, magnezu i potasu dokłądnie w takich proporcjach, jakie występują w naturalnym aragonicie*
- bardzo wydajne źródło węglanów, pochodzących z aragonitu
- podnosi twardość węglanową oraz stabilizuje pH
- dużo wydajniejsze od porównywalnych produktów
- niedroga alternatywa dla innych metod suplementacji
- nie zawiera fosforanów, krzemianów ani związków organicznych
- formuła opracowana przez naukowców morskich

Brightwell Aquatics Liquid Reef zawiera podwójną ilość wapnia w stosunku do węglanów, niż występuje w naturalnym aragonicie*, co czyni ten preparat doskonałym źródłem wapnia. Aktywne składniki Liquid Reef pochodzą z kilku źródeł, jednym z nich jest naturalny aragonit, podnoszący bardzo rozpuszczalność zawartych w preparacie związków oraz wpływający korzystnie na efektywność jego stosowania. Preparat nie zawiera fosforanów ani krzemianów.

Popularne wśród akwarystów organizmy rafotwórcze to korale twarde, małże, wieloszczety wapienne oraz algi wapienne. Organizmy te wymagają do prawidłowego wzrostu odpowiednich proporcji minerałów potrzebnych do budowy aragonitu.

Dużą zaletą suplementacji preparatem Liquid Reef, że za pomocą jednego preparatu można uzyskac oraz utrzymać doskonałe parametry wody w akwarium. W zależności od obsady, oświetlenia oraz innych parametrów środowiskowych, Liquid Reef może być stosowany jako podstawowe źródło minerałów lub jako uzupełnienie innymi preparatami. 

* badania naukowe wykazały, że skład aragonitu różni się nieznacznie w zależności od miejsca przeprowadzania badań. Stężenia jonów w produkcje Liquid Reef zostały ustalone na podstawie badania aragonitu pochodzącego z tropikalnych rejonów Atlantyku.


Stosowanie:
Podstawowe: Wstrząsnąć produkt przed użyciem. Dodać co drugi dzień 5 ml preparatu (jedna nakrętka) na każde 190 litrów wody w akwarium, w celu utrzymania poziomy wapnia na poziomie 410-450 ppm. Preparat Liquid Reef może spowodować chwilowe zmętnienie wody, tak więc zaleca się podawanie go przy zgaszonym świetle.

Zaawansowana: Należy ustalić poziom wapnia w akwarium przy użyciu odpowiedniego testu. Wstrząsnąć produkt przed użyciem. Preparat Liquid Reef może powodować chwilowe zmętnienie wody, wieć zaleca się podawać go przy zgaszonym świetle. Każdy 1 ml produktu Liquid Reef podnosi poziom wapnia w jedym litrze wody o 140 ppm. Jeżeli początkowy poziom wapnia jest niższy niż 410 ppm – dodawaj codziennie nie więcej niż 10 ml na 100 litrów wody, aż do osiągnięcia wymaganego poziomu wapnia w akwarium. Po uzyskaniu wymaganego poziomy wapnia, należy przystąpić do ustalenia dziennego zużycia wapnia w akwarium. W tym celu należy badać poziom wapnia codziennie o tej samej porze przez okres jednego-dwóch tygodni. Po ustaleniu dziennego spadku poziomu wapnia, należy otrzymany wynik podzielić przez 140, a otrzymany wynik pomnożyć przez ilośc wody w akwarium (w litrach). Dzięki temu otrzymamy ilość preparatu, jaką codziennie należy podawać do akwarium. Możliwe jest także podawanie preparatu raz w tygodniu, zaleca się jednak codzienną suplementację, zapewni to stabilniejsze warunki w akwarium.

Uwaga
Powoduje podrażnienia przy kontakcie ze skórą oraz oczami. W przypadku kontaktu z oczami, płukać przez 15 minut czystą wodą, jeżeli nie będzie poprawy, skorzystać z pomocy lekarskiej. Trzymać z dala od dzieci. Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.

Gwarantowana analiza:
Wapń (min) 140.000 ppm
Węglany (min) 104.800 ppm
Stront (min) 2.715 ppm
Magnez (min) 386 ppm
Potas (min) 20.6 ppm

Składniki:
Woda oczyszczona, aragnit, chlorki i siarczany wapnia, strontu, magnezu oraz potasu.

Brightwell Aquatics Liquid Reef 250ml


  • Producent:

    Brightwell Aquatics
  • Dostępność:

    W magazynie
Cena: zł94.89
Zawiera 23% podatku VAT (zł17.74)


Ilość:


PayU Raty