+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Brightwell Aquatics Lugols Solution 30ml

- płyn lugola 
- bardzo wydajny suplement jodu 
- dla zaawansowanych akwarystów

Brightwell Aquatics Lugols (Płyn Lugola) jest bardzo wydajnym rozwiązaniem suplementacji jodu. Powinien on być używany wyłącznie przez zaawansowanych akwarystów. 
Jod spełnia bardzo ważne zadanie w akwariach rafowych. Jego obecność jest niezbędna dla bezkręgowców (np. koralowce, małże), ponieważ jest on używany do detoksykacji nadmiaru tlenu produkowanego przez zooxantele. Ten tlen drażni wrażliwe tkanki zwierząt. Koralowce i małże, się kurczą lub zamykają przy intensywnym oświetleniu w celu zmniejszenia tempa produkcji tlenu przez zooxantele. Jod łączy się z tlenem, tworząc nietoksyczne jodany, zmniejszając potrzebę zacienienia zooxanteli co pozwala organizmom na ich pełne otwarcie.

Dominującą formą jodu w wodzie morskiej jest jodek. Stężenie wszystkich form jodu w wodzie morskiej wynosi łącznie ok. 0,06 ppm, kwalifikując go jako mikroelement. Mimo tak małego stężenia, jod jest potrzebny do przetrwania ryb, skorupiaków, alg i wodorostów, a także korali. Jod wiąże się szybko z resztkami organicznymi i zostaje usunięty przez odpieniacz, stosowanie produktów adsorpcji, takich jak węgiel i żywice specjalistyczne. Biologiczne i chemiczne zużywanie jodu sprawia i jego poziom powinien być uzupełniany w akwarium. Tempo, w jakim jodu jest pobierany z wody jest zależny od zagęszczenie obsady rafy, rodzaj oświetlenia, i innych warunków biologiczno, fizyczno, chemicznych. 

Instrukcje stosowania: 
Dodaj produkt w maksymalnej dawce 1 kropla (1/20 ml) na 133 litry na dobę by utrzymać stężenie na poziomie 0,05 ppm. Dodawać preparat do sumpa lub w miejsce silnego prądu wody.

UWAGA !!! - Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed dziećmi. Nie nadaje się do spożycia przez ludzi. W przypadku połknięcia skontaktować się z lekarzem.

Składniki: 
Woda oczyszczona, jodek potasu, jod.

Brightwell Aquatics Lugols Solution 30ml


  • Producent:

    Brightwell Aquatics
  • Dostępność:

    W magazynie
Cena: zł89.00
Zawiera 23% podatku VAT (zł16.64)

Ilość:


PayU Raty