+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Brightwell Aquatics Phosphat-E 500ml

Usuwa fosforany ze wszystkich akwariów morskich

- eliminuje reagujące fosforany natychmiast po dodaniu do akwarium
- bezpieczny dla wszystkich mieszkańców rafy i ryb morskich
- każdy ml eliminuje 1 ppm fosforanów 15 litrach wody (250 ml jest wystarczające na 3785 litrów) 
- ułatwia usuwanie fosforanów z akwariów w okresach, gdy w wodzie znajduje się dużo rozpuszczonych substancji organicznych
- może być stosowany w sposób ciągły w celu kontroli fosforanów w gęsto zasiedlonych akwariach
- 50% silniejszy od produktów konkurencyjnych 
- opracowany przez hydrobiologa

Fosforany są w niewielkich ilościach wymagane przez organizmy żywe do prawidłowego funkcjonowania. Jednakże mogą mieć pośrednio negatywny wpływ na ogólny wygląd akwarium, jeżeli występują w stężeniu wykrywalnym przez większość testów akwarystycznych (np.> 0,05 ppm). W związku z tym należy dążyć do utrzymania w zbiorniku niemierzalnego poziomu fosforanów. Phosphat-E jest szybkim rozwiązaniem na obniżenie poziomu fosforanów poprzez wiązanie reaktywnch ( "wolnych") cząsteczek,w formę niedostępną dla procesów biologicznych. Otrzymany obojętny związek fosforanu może być następnie usunięty z systemu poprzez filtrację mechaniczną i / lub odpieniacz. Preparat można stosować w sposób ciągły w celu utrzymania fosforanów na niemierzalnym poziomie.
Brightwell Aquatics Phosphat-E stanowi realne rozwiązanie potencjalnych problemów związanych z podwyższonym poziomem fosforanów, jednak nie powinien być postrzegany jako alternatywa dla prawidłowej i rozsądnej opieki nad akwarium. Akwaria z bardzo niskim lub niemierzalnym poziomem fosforanów wyglądają atrakcyjniej od tych o podwyższonym stężeniu.Rozsądne karmienie zwierząt, ograniczanie stosowania organicznych suplementów wody, stosowanie wysokiej jakości syntetycznej soli morskiej, systematyczne podmiany wody, uzupełnianie odparowanej wody to ważne aspekty kontroli poziomu fosforanów w akwarium. W celu ograniczania poziomu fosforanów warto hodować w akwarium kultury makroalg, które w naturalny sposób wykorzystują fosforany. Istotne jest także utrzymywanie w czystości odpieniacza białek.

Uwaga: Zaraz po zastosowaniu preparatu wynik testu na poziom fosforanów może być błędny, jest to związane chemicznym mechanizmem działania testu. Im więcej obojętnych fosforanów zostanie usuniętych przez filtrację mechaniczną, tym bardziej dokładny będzie wynik testu. 

Instrukcje stosowania: 
Woda w akwarium może stać się lekko mętna, po pierwszym zastosowaniu preparatu. Jest objaw tymczasowy i po pewnym czasie znika.

Podstawowe: Określić stężenie fosforanów w akwarium za pomocą dokładnych testów przed użyciem preparatu. Dodawać produkt codziennie do akwarium w pobliżu filtra mechanicznego lub odpieniacza w maksymalnej ilości 5 ml (1 nakrętka) na 76 litrów na 1 ppm fosforanów znajdujących się systemie. Preparat stosowany zgodnie z tymi zaleceniami wystarczy na 3785 litrów wody. Dodawać preparat raz tygodniu w tej samej dawce w celu utrzymania niemierzalnych fosforanów. 

Zaawansowane: Określić stężenie fosforanów w akwarium za pomocą dokładnych testów przed użyciem preparatu. Każdy ml Brightwell Aquatics Phosphat-E usuwa 1 ppm reaktywnych fosforanów w 15 l wody. W rezultacie obojętne cząstki zostaną trwale usunięte z akwarium poprzez filtrację mechaniczną i odpieniacz. Aby maksymalnie zwiększyć tempo usuwania fosforanów, należy dodać preparat do akwarium przy wlocie filtra mechanicznego lub odpieniacza białek. Podanie w ten sposób umożliwia skuteczne usunięcie obojętnych cząsteczek fosforanów z akwarium. Nieusunięte cząstki pozostają w akwarium w obojętnej formie, fosforany są związane.
Maksymalna dawka nie powinna przekraczać 1 ml na 15,142 l na dobę. Zbyt szybkie obniżanie stężenia fosforanów może podrażnić wrażliwe korale, szczególnie jeśli stężenie utrzymywało się na wysokim poziomie przez dłuższy czas (np. 3-6 tygodni). Stężenie wolnych fosforanów w akwarium morskim nie powinno przekraczać poziomu 0,05 ppm. Dostępne reaktywne fosforany w obecności innych substancji mogą pośrednio negatywnie wpłynąć na wygląd akwarium. Jeśli koralowce lub inne bezkręgowce zareaguję negatywnie na dodanie preparatu, prawdopodobnie będzie to skutkiem zbyt gwałtownego obniżania poziomu fosforanów. W takiej sytuacji należy zmniejszyć dawkę o 50% i kontynuować podawanie preparatu do osiągnięcia niemierzalnego stężenia fosforanów. 

UWAGA !!! - Szkodliwy po połknięciu. Może powodować podrażnienia oczu lub skóry. Zanieczyszczone oczy przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Zanieczyszczone powierzchnie skóry przemyć dużą ilością wody.

UWAGA !!! - Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed dziećmi. Nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

Brightwell Aquatics Phosphat-E 500ml - szybka redukcja fosforanów


  • Producent:

    Brightwell Aquatics
  • Dostępność:

    W magazynie
Cena: zł229.00
Zawiera 23% podatku VAT (zł42.82)

Ilość:


PayU Raty