+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Brightwell Aquatics Xport BIO Blocks

Ultra-porowaty nośnik biologiczny o doskonałej charakterystyce i wydajności.

 

 • Przeznaczony do stosowania w morskich i akwariach słodkowodnych o twardej wodzie i pH 7,5 lub większym
 • Najwyższa porowatość i największa użyteczna powierzchnia na jednostkę masy lub objętości wszystkich dostępnych mediów filtracyjnych
 • Zapewnia ogromne ilości tlenowej i beztlenowej powierzchni dla efektywnej kolonizacji bakterii
 • Zapewnia ponad 40 000 stóp kwadratowych (3 716 metrów kwadratowych) powierzchni na litr medium. Jeden blok 2 "ma około 10.000 stóp kwadratowych ( ponad 929 m2) powierzchni użytkowej do kolonizacji bakterii, blok 1,5" ma około 4000 stóp kwadratowych (ponad 371 m2) powierzchni użytkowej
 • Po prawidłowym skolonizowaniu i stosowaniu zgodnie z zaleceniami zredukują toksyczne amoniak i azotyny do wartości zbliżonych do zera w stawach i wszystkich akwariach morskich lub świeżych.
 • Zmniejsza również znacząco fosforan i rozpuszczone substancje organiczne
 • Działa doskonale jako jedyny środek filtrujący dla akwarium lub stawu lub może być stosowany jako dodatek do innych mediów filtracyjnych
 • Domieszkowany Aragonitem w celu buforowania pH na poziomie bakterii, zapobiegając gromadzeniu się kwasów, które ostatecznie zabijają bakterie i zmniejszają pojemność wkładu. (Co dzieje się w konkurencyjnych produktach)

Rozmiary
1,5 cala - opakowania 4, 8, 12 szt | 2 cale - opakowania 3, 6, 12 szt

Instrukcje i wytyczne
Użyj jednego 1,5 - calowego bloku XPort na każde 20 do 40 galonów (75 do 150 litrów) lub jeden blok biodrowy Xport 2,0 "na każde 30 do 50 galonów (100 do 200 litrów) pojemności systemu, więcej dla mocno obciążonych biologicznie systemów.

Bardzo dobrze spłucz materiał wodą z akwarium lub oczyszczoną wodą z kranu. W celu uzyskania lepszych rezultatów aktywuj materiał za pomocą FlorinBacter, MicrōBacter7 lub MicröBacterCLEAN w ilości odpowiedniej do wielkości akwarium, umieszczając XPort Bio Block w plastikowym pojemniku, napełniając go wodą akwariową, a następnie dodając pełną zalecaną dawkę dowolnego produktu bakteryjnego, na podstawie wielkość akwarium, do tego pojemnika. Pozostawić na noc, a następnie dodać zaszczepiony XPort Bio Block do swojego systemu. Odrzuć wodę. Zaleca się stosowanie gąbki, cienkiej waty filtracyjnej lub innej mechanicznej filtracji przed XPort Bio Block, aby zapobiec zatykaniu się materiałem organicznym. Aby uzyskać maksymalne wyniki, należy również dostarczyć dobrego źródła węgla dla rosnących bakterii, takich jak biologiczne pelety Brightwell Katalyst, Reef BioFuel lub Florin Axis, odpowiednio do akwarium, zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Nie fluidyzuj się ani nie pozwalaj się ścierać!

Dodatkowe informacje
Możesz użyć większej liczby klocków niż powyższa pojemność, jednak zalecamy, aby nie przekraczać pięciokrotności zalecanej liczby bloków. W przypadku nitryfikacji lub usuwania amoniaku i azotynów, zastosowanie filtracji aerobowej powyżej linii wody zapewni maksymalne wyniki. Aby to zrobić, zamontuj cegłę w powietrzu, powyżej poziomu wody i przeprowadź przez nią mały strumień wody. Nie jest konieczne uruchomienie całego przepływu głównej pompy układu przez blok. Przepływ około 40 do 80 litrów na godzinę jest idealny. Regulowana kontrola przepływu pozwala dostosować przepływ wody tylko do tego, który przepłynie przez blok (a nie dookoła). Z drugiej strony usuwanie azotanu jest procesem beztlenowym, a ograniczanie tlenu do bloku w jak największym stopniu maksymalizuje usuwanie azotanów. W takim przypadku zamontuj blok pod powierzchnią wody w sumpie w obszarze o bardzo małym przepływie, jeśli to możliwe.

Aby użyć jednego bloku do aerobowej nitryfikacji i denitryfikacji beztlenowej, zamontuj cegłę pod powierzchnią wody i zapewnij jej średni przepływ. Bakterie rosnące w górnej 1/4 "powierzchni cegieł będą tlenowe i zużyją cały tlen, dzięki czemu wnętrze cegiełki stanie się beztlenowe lub beztlenowe. Beztlenowe bakterie denitryfikujące skolonizują wtedy wewnętrzne powierzchnie cegły i uzyskasz zarówno nitryfikację na powierzchni, jak i denitryfikację w częściach wewnętrznych.

Jednym z ważnych kryteriów w systemach morskich jest wymiana gazowa. Xport to najlepsze medium bakteryjne na świecie, ale nie jest dobre w wymianie gazowej. Bio-bale są najlepsze do wymiany gazowej, więc każdy system będzie działał lepiej z niewielkim stosem kulek umieszczonych w głównym strumieniu (w powietrzu).

 • Poziom trudności: Łatwy

Brightwell Aquatics Xport BIO Blocks 1,5" - 4szt

Nowośćć

Najwyższa porowatość i największa użyteczna powierzchnia na jednostkę masy lub objętości wszystkich dostępnych mediów filtracyjnych Zapewnia ogromne ilości tlenowej i beztlenowej powierzchni dla efektywnej kolonizacji bakterii

 • Producent:

  Brightwell Aquatics
 • Dostępność:

  Obecnie brak na stanie

Rozmiar:


Cena: zł79.90
Zawiera 23% podatku VAT (zł14.94)