+48 530-499-289

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Filtry

Cena od
Cena do
Producent

Pompy Cyrkulacyjne

Pompy Cyrkulacyjne

Pompa cyrkulacyjna (tak zwany falownik do akwarium) to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chcemy odzwierciedlić działanie natury, np. górski strumień, czy też rwącą rzekę, w biotopowym konieczne będzie zwiększenie cyrkulacji, aktywowanie falowania wody albo wzmocnienie siły strumienia. Zastanawiając się, jaki falownik do akwarium morskiego będzie najlepszy, warto mieć na uwadze, iż w takim przypadku zwykły zestaw filtrująco-napowietrzający może nie wystarczyć. W takim przypadku warto będzie wykorzystać właśnie pompę cyrkulacyjną - falownik. Najwyższej jakości, niezawodne falowniki mające niezbędne parametry - idealne do każdego akwarium, z łatwością znajdziemy w specjalistycznym sklepach akwarystycznych. Warto wówczas skorzystać z profesjonalnej porady celem dobrania najlepszej opcji. 

Falowniki do akwarium - po co się je stosuje? 

Ciągły ruch wody jest szczególnie ważny, jeżeli zajmujemy się akwarystyką morską. Dzięki zastosowaniu falownika, możemy nie tylko imitować środowisko naturalne ryb i roślinności zamieszkującej nasze akwarium, ale także sprawiamy, iż są one właściwie dotlenione (przykładowo koralowce, które ze względu na gatunek, mogą mieć różne wymogi w zakresie falowania. Zatem w przypadku akwarium morskiego, falownik będzie stanowił po prostu niezbędne wyposażenie. 

Bardzo podobną funkcję, spełniać będzie falownik do akwarium słodkowodnego. Może być również znakomitym rozwiązaniem w przypadku dużych zbiorników. Lepsze dotlenienie i prądy wodne, mają bowiem wpływ na poprawę kondycji roślin, ryb i wielu innych typów organizmów. W przypadku wybranych gatunków, pompy cyrkulacyjne mogą przyczyniać się do aktywowania pary do procesu rozmnażania. Poprzez wymuszanie ruchów wody, zwiększeniu ulega także skuteczność działania urządzeń filtracyjnych, jak również równomierność chłodzenia czy wręcz przeciwnie ogrzewania. Najistotniejszą rolą ciągle jednakże pozostaje poprawa ogólnych parametrów wody znajdującej się w akwarium. 

Najlepsza pompa cyrkulacyjna - jak ją wybrać? 

Dokonując wyboru pompy cyrkulacyjnej - falownika do naszego akwarium, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na moc urządzenia wyrażoną w woltach, jak i jego wydajność, która mierzona jest w l/h). Im większy jest posiadamy przez nas zbiornik, tym bardziej wydajny osprzęt powinniśmy do niego zakupić. Pewnymi kryteriami będzie także niewątpliwie typ akwarium, obsada, ale też niewątpliwie indywidualne potrzeby bytującej w nim fauny i flory. 

Dobrej jakości pompy cyrkulacyjne, potrafią zapewniać szeroki przepływ wody. Zostały także wyposażone w specjalną osłonę w postaci kratki, która ma za zadanie zabezpieczać wlot wirnika przed ewentualnym dostaniem się do niego ślimaka czy ryby. Do takich sytuacji mogłoby dochodzić, jeśli urządzenie (sterowane np. zegarem), zostałoby wyłączone. Przydatne są również dysze, które odpowiadają za regulowanie rozproszenia przepływu wody. Falowniki mogą mieć różne tryby dozowania - np. strumienia naprzemiennego, losowego albo stałego. 

 

 


Pokazuje 1 do 16 z 138 (9 stron)