+48 530-499-289

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Czyściki do akwarium

Czyściki do akwarium

Czyścik do akwarium pozwala zbierać glony z szyb i utrzymywać je w idealnej czystości. Aranżacje często dopasowywane są do gatunku organizmów wodnych zamieszkujących zbiornik. Mogą tutaj gościć nie tylko przepiękne rybki, ale także korale, kamyki i kamienie oraz cała paleta roślinek. Dzięki temu w domu lub przestrzeni komercyjnej pojawia się przepiękny podwodny świat w rozmiarze mini. Starannie dobrana obsada i filtracja wody niestety nie wystarczą, aby zachować piękno akwarium. Szkło szybko może pokryć się nalotem, który zmniejszy jego przezroczystość i sprawi, że najbardziej pieczołowicie przygotowany zbiornik będzie prezentował się na nieestetyczny i zaniedbany. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria do czyszczenia akwarium.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz sprawdzone czyściki z rączką i wymiennymi końcówkami (metalowe lub plastikowe ostrze bądź miękka gąbką) oraz czyściki magnesowe. Polecamy również szczotki do czyszczenia węży, zestawy wymiennych ostrzy do czyścików, pływaki z klipsami, klej do mocowania korali na kamieniach oraz inne sprawdzone akcesoria, które pomogą Ci w utrzymać Twoje akwarium w idealnym stanie.

Jak czyścić akwarium?

Regularne czyszczenie akwarium pozwala zapewnić zamieszkującym go organizmom odpowiednie warunki, a jednocześnie zachować dekoracyjny charakter całej aranżacji zbiornika. Jak czyścić akwarium, aby szyby były idealnie przejrzyste, a szkodliwe detergenty nie przedostały się do wody? Na zewnątrz można przetrzeć szybę dowolnym środkiem do okien.

Wewnątrz należy wykorzystać akcesoria do czyszczenia akwarium. Specjalnie do zbierania glonów, gromadzących się na ściankach zbiornika, zaprojektowano czyściki. Można wybrać popularne modele z rączką lub sięgnąć po skuteczny magnes do czyszczenia akwarium. Dobrej jakości czyściki z rączką posiadają wymienne końcówki. Do usuwania delikatnych zabrudzeń sprawdzą się końcówki w postaci miękkiej gąbeczki. Chcesz zeskrobać grubszą warstwę nalotu? Możesz wybrać czyścik do szyb akwarium z ostrą końcówką metalową lub plastikową.

Magnes do czyszczenia akwarium składa się z dwóch części – jedną z nich umieszcza się na zewnątrz, drugą w zbiorniku. Oba elementy przylegają do szyby. Ten sposób czyszczenia pozwala usuwać zabrudzenia z szyby bez konieczności zdejmowania pokrywy i moczenia rąk w wodzie. Nowoczesnym rozwiązaniem są czyściki mechaniczne, które można na stałe przytwierdzić do szyby.

Jaki czyścik do szyb akwarium wybrać?

Chcesz wybrać idealne rozwiązanie do czyszczenia szyb w akwarium? Pamiętaj, że czyścik musi być dopasowany do powierzchni. Do niewielkiego akwarium sprawdzi się mały czyścik z rączką lub specjalny magnes. Do dużego zbiornika należy wybierać czyściki z szerokim ostrzem i długą rączką lub mocne magnesy.

Gdy decydujesz się na magnes do czyszczenia akwarium, zwróć uwagę, aby był on dopasowany do grubości szyby, bo model o źle dobranym parametrze w ogóle nie przyczepi się do powierzchni lub będzie działał nieefektywnie. Wygodnym rozwiązaniem będzie czyścik pływający – po odczepieniu od szyby nie opadnie na dno akwarium.

Do szkła sprawdzi się większość czyścików, ponieważ jest ono odporne na zarysowania. Akryl jest delikatniejszy, dlatego lepiej zrezygnować tutaj ze skrobaka z ostrą żyletką na rzecz delikatniejszej gąbki.

Odmulacz do akwarium

Czyścik pozwala na skuteczne czyszczenie bocznych szyb zbiornika z nalotu. Warto również zastosować w akwarium odmulacz. Stanowi ono środowisko życia organizmów, dlatego pojawiają się tutaj odchody, resztki pokarmów i muł. Odmulacz najczęściej wysysa żwirek wraz z zanieczyszczeniami, dlatego z jego pomocą czyszczenie dna akwarium będzie o wiele prostsze. Odmulanie, wymianę wody i czyszczenie szyb najlepiej przeprowadzać minimum raz w tygodniu.


Aquael Czyścik Magnetyczny L

Aquael Czyścik Magnetyczny L

Nowośćć Promocja
ł44.00 ł38.72
Aquael Czyścik Magnetyczny M

Aquael Czyścik Magnetyczny M

Nowośćć Promocja
ł39.00 ł34.32
Aquael Czyścik Magnetyczny S

Aquael Czyścik Magnetyczny S

Nowośćć Promocja
ł32.00 ł28.16
FLIPPER FLOATING KIT MAX pływak

FLIPPER FLOATING KIT MAX pływak

Nowośćć Promocja
ł44.00 ł37.84
FLIPPER FLOATING KIT STANDARD pływak

FLIPPER FLOATING KIT STANDARD pływak

Nowośćć Promocja
ł39.00 ł33.54
Flipper Mitt Rekawica czyszcząca 2 szt

Flipper Mitt Rekawica czyszcząca 2 szt

Nowośćć Promocja
ł47.99 ł41.27
Flipper Ostrza RB abs Standard 3szt.

Flipper Ostrza RB abs Standard 3szt.

Nowośćć Promocja
ł59.00 ł50.74
Flipper Ostrza RB stainless Steels max 2

Flipper Ostrza RB stainless Steels max 2

Nowośćć Promocja
ł90.00 ł77.40
FLIPPER PICO 6MM

FLIPPER PICO 6MM

Nowośćć Promocja
ł89.00 ł76.54
Pokazuje 1 do 16 z 58 (4 stron)