+48 530-499-289

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Filtry do akwarium

Filtry do akwarium

Filtr kubełkowy to rozwiązanie dedykowane do akwariów o zróżnicowanej pojemności, będące gwarancją doskonałej wydajności oraz łatwości bieżącej eksploatacji. Jego nazwa nawiązuje do pojemnika na media filtracyjne, umieszczanego na zewnątrz zbiornika. Taki filtr oferuje dużą pojemność na wkłady – przekładającą się na jego świetną efektywność, nie wymaga również częstego czyszczenia. Doskonale sprawdzi się w każdym typie akwarium słodkowodnego – zarówno ogólnym i roślinnym, jak i naturalnym oraz biotopowym.

Budowa filtra kubełkowego

Kubełkowy filtr wody do akwarium zbudowany jest z węża zasysającego wodę, kubełka, w którym umieszczane są media filtracyjne oraz drugiego węża dostarczającego oczyszczoną wodę z powrotem do zbiornika. Poszczególne modele filtrów akwariowych mogą współpracować z wkładami biologicznymi (np. ceramiką filtracyjną), mechanicznymi (m. in. biogąbkami lub włókniną) i chemicznymi (filtrami z węglem aktywnym lub typu phosmax). Niektóre egzemplarze posiadają wbudowane koszyki na media filtracyjne, które znacząco ułatwiają ich czyszczenie oraz wymianę. Mogą być fabrycznie wyposażone w grzałkę, skimmer lub deszczownię. Aby filtracja w akwarium była skuteczna, należy pamiętać o prawidłowym ułożeniu wkładów – zgodnie z kierunkiem przepływu wody oraz indywidualnymi zaleceniami producenta urządzenia.

Jak dobrać filtr kubełkowy do akwarium?

Filtry akwariowe kubełkowe należy zawsze dobierać pod kątem objętości zbiornika. Możliwe jest zastosowanie modelu dedykowanego do większych akwariów także w niewielkim zbiorniku – w takim przypadku należy wybrać wersję wyposażoną w opcję regulacji przepływu. Kupując nowy produkt, warto zwrócić uwagę na szybkość przepływu wody, czyli ilość litrów przepompowywanych w ciągu jednej godziny. Choć kubełkowy filtr w akwarium jest nieco droższy w zakupie niż inne rodzaje, jednocześnie jest on znacznie bardziej energooszczędny, gwarantując niższe bieżące koszty eksploatacji. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno filtry przeznaczone do niewielkich zbiorników, jak i zaprojektowane z myślą o obsłudze akwariów o pojemności sięgającej 1500 litrów. Oferujemy produkty renomowanych firm, takich jak Aquael, Aqua Nova, Eheim, Fluval czy Sunsun, które cechują się wysoką niezawodnością oraz optymalną wydajnością każdego dnia.

Dlaczego warto zastosować filtry kubełkowe do akwarium?

Filtry do akwarium typu kubełkowego to energooszczędne i efektywne produkty, które nie zabierają cennego miejsca we wnętrzu zbiornika. W konsekwencji zwiększają one ilość wody obecnej w akwarium, wpływając na stabilizację parametrów oraz możliwość hodowli większej ilości ryb. Szeroka gama dostępnych w sprzedaży modeli sprawia, że bez trudu dobiorą Państwo egzemplarz ściśle dopasowany do wielkości zbiornika i gęstości jego zarybienia. Nie bez znaczenia jest także kwestia estetyczna – kubełkowy filtr można schować w szafce akwariowej. Dzięki temu jest on całkowicie niewidoczny i niemal niesłyszalny, pozytywnie wpływając na ogólną estetykę zbiornika i przyjemność jego codziennej obserwacji.Pokazuje 1 do 16 z 68 (5 stron)