+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Forcipiger flavissimus 

Yellow Longnose Butterflyfish lub Fish Forceps można znaleźć pojedynczo lub w szkołach na rafie i zboczach regionu Indo-Pacyfiku. Ma długi pysk przypominający parę szczypiec do nosa, który służy mu do wybierania jedzenia ze szczelin i między główkami koralowców. Longnose Butterflyfish ma żółte ciało. Kolor jego głowy jest podzielony poziomo. Górna połowa głowy, w górnej części jamy ustnej przez czubek głowy, jest czarna. Dolna połowa jest biała. Grzbiety grzbietowe są długie i postrzępione. Jest to dość duża ryba stawowa na wolności, ale w akwarium domowym pozostaje średniej wielkości rybą.

To dobry pierwszy zakup, choć niekoniecznie dla początkującego hobbysty. Jeśli odpowiednio zaaklimatyzują się, Longnose Butterflyfish są odpornym dodatkiem do dowolnego systemu tylko dla ryb. Najlepiej zachowuje się w zbiorniku o pojemności 500 litrów lub większej z pokojowymi towarzyszami. Zachowaj ostrożność, jeśli mieszkasz z tym gatunkiem w akwarium rafowym, może on zderzyć się z koralowcami i bezkręgowcami siedzącymi.

Powinien być karmiony urozmaiconą dietą z mięsnych pokarmów mizdich krewetek, mięsa ze skorupiaków i mrożonych preparatów.

  • Poziom trudności: Łatwy

Forcipiger flavissimus

Nowośćć

Longnose Butterflyfish ma żółte ciało. Kolor jego głowy jest podzielony poziomo. Górna połowa głowy, w górnej części jamy ustnej przez czubek głowy, jest czarna. Dolna połowa jest biała. Grzbiety grzbietowe są długie i postrzępione. Jest to dość duża ryba stawowa na wolności, ale w akwarium domowym pozostaje średniej wielkości rybą.

  • Producent:

    Coralhouse
  • Dostępność:

    Obecnie brak na stanie
Cena: zł220.00
Zawiera 8% podatku VAT (zł16.30)