+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Korallen-Zucht ZEOstart 3 10 ml

 • Redukuje fosforany i azotany, wspomaga start systemu Zeovit
 • usuwa fosforany, azotany, azotyny i inhibitory
 • wspomaga start nowego zbiornika
 • wspomaga rozwój bakterii konkurencyjnych do sinic, ułatwia uzyskanie biologicznej równowagi

Dozowanie:
2 ml na 1000 litrów dziennie

 

Produkt ten jest płynnym pożywieniem oraz wzmaga reprodukcję bakterii nitryfikacyjnych w akwarium.

Dlatego jest bardzo efektywny w redukcji fosforanów (PO4) i azotanów (NO3) Produkt ten jest płynnym pożywieniem oraz wzmaga reprodukcje bakterii nitryfikacyjnych w akwarium.

Dlatego jest bardzo efektywny w redukcji fosforanów (PO4) i azotanów (NO3). Zalecamy kontynuowanie dziennego stosowania tego produktu jako pożywienia dla bakterii nitryfikacyjnych. Z wyżej wymienionych powodów bądź ostrożny i uważny. 

Przy trwałym przedawkowaniu jest możliwe wystąpienie brązowego lub jasnozielonego nalotu bakteryjnego wyglądającego jak zakwit glonów. 

Nalot taki pojawia się zwykle po przedawkowaniu produktu. Jeśli objaw taki wystąpi zalecamy odstawienie dozowania ZOEfood7 oraz ZEOstart2 na kilka dni aż nalot ustąpi. Zalecamy dostosowanie dozowania do potrzeb systemu. 

Codzienne dozowanie jest konieczne ponieważ jak pokazały badania eliminuje ono gwałtowne zmiany populacji bakterii. Dlatego bardziej zalecamy dozowanie mniejszych dawek kilka razy dziennie (jeśli to możliwe z przerwą między porannym dozowaniem a dozowaniem wieczornym) niż jednej większej.

Nasze doświadczenia pokazały pozytywny wpływ utrzymania związków organicznych na granicy wykrywalności na wybarwienie korali. Nadmierne dozowanie może mieć niekorzystny wpływ na redukcje PO4 oraz NO3 . 

Jeśli te parametry nie obniżą się w przeciągu kilku miesięcy zalecamy zmniejszenie dozowania produktu. Dozowanie: a) Zalecane użycie w niestabilnym akwarium ze świeża wodż i żywż skałą (nie zasiedlone):

Dozować 5 ml na każde 100 litrów objetości netto dziennie przez 2 – 3 dni. Następnie dozować 1 ml na każde 100 litrów objętości netto dziennie przez 2 tygodnie

Następnie dozować jak w ustabilizowanych zbiornikach prowadzonych na metodzie ZEOvit b) Zalecane użycie w akwarium z dużą ilością zwiazków organicznych oraz w akawariach gdzie ZEOvt używany jest po raz pierwszy. (zasiedlonych koralami)

Dozować 2 ml na każde 1000 litrów objętości netto dzinnie. Następnie dozować jak w ustabilizowanych zbiornikach prowadzonych na metodzie ZEOvit

c) Zalecane użycie w ustabilizowanych zbiornikach prowadzonych na metodzie ZEOvit (zasiedlone koralami): Dozować stale 1 – 2 ml na każde 1000 litrów objetości netto dziennie zależnie od koncentracji związków organicznych. Dobre rezultaty daje dozowanie 2 – 4 razy dziennie za pomocą pomp dozujących. Proszę używać pomp wysokiej jakości oraz dokładności w celu uniknięcia problemów związanych z awarią pompy.

Należy też stale monitorować pracę pomp. Zalecamy generalnie używanie mniejszych dawek oraz mniejszego przepływu wody do czasu aż poczujesz się bardziej pewnie w tym systemie. 

Jak pisaliśmy wcześniej korale potrzebują czasu aby przyzwyczaić się do nowych warunków, im więcej czasu dasz swojemu akwarium na tą zmianę tym mniej problemów napotkasz. Nie kieruj się zasadą „więcej znaczy lepiej”. Jeśli byłeś nieobecny i nie mogłeś dozować preparatów lub czyścić złoża, po prostu zacznij od miejsca w którym skończyłeś, jak gdyby nigdy nic.

 • Poziom trudności: Łatwy

Korallen Zucht Zeostart 3 10ml

Promocja

 • Producent:

  Korallen Zucht
 • Dostępność:

  W magazynie
Cena: zł33.60 zł42.00 (-20%, -zł8.40)
Zawiera 23% podatku VAT (zł6.28)

 • Otrzymasz rabat w wysokości 20% na ten produkt.

Ilość:


PayU Raty