+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Naso elegans XXl

Pochodzenie: Bali, Indonezja, Morze Czerwone, Ocean Indyjski.
Wielkość: do 45 cm.
Temperament: spokojna.
Minimalna wielkość akwarium: 700 litrów.
Pokarm: algi nori, artemia, glony, kryl, liście mleczu (mniszka lekarskiego), mrożony pokarm , mysis, sałata, suchy pokarm.

 

Blond Naso Tang, znany również jako jednorożec z pomarańczowym kręgosłupem, ciemnieje z dojrzałością. Jako młodzieniec jest szary z żółtym paskiem na płetwie grzbietowej i odbytowej. W stanie dojrzałym ciało nabrało ciemniejszego niebieskawo-szarego odcienia, a młodzieńcze paski są uzupełniane dodatkowym kolorem. Ogon przybrał liryczny kształt, a dwie żółte plamy pojawiły się na kolcach szypułki w pobliżu ogona. Cienka, czarna maska tworzy się między oczami i ustami, a usta mają żółty kolor. Naso Tangs z Hawajów są często bardziej jaskrawe niż te znalezione w innych obszarach.

Potrzebne jest akwarium o pojemności 700 litrów lub większe, aby zapewnić dużo miejsca do pływania, miejsca do ukrycia i obcisłą pokrywę, aby zapobiec ucieczkom. Jest agresywny w stosunku do innych chwytów, ale jest spokojny w stosunku do innych ryb w akwarium.

Chociaż Tangs spożywają pokarmy mięsne razem z innymi rybami w akwarium, ważne jest, aby oferowano im wiele morskich wodorostów i alg. To wzmocni ich układ odpornościowy, zmniejszy agresję i poprawi ogólny stan zdrowia. Zaoferuj suszone wodorosty przywiązane do skały lub użyj klipu warzywnego i karm go co najmniej 3 razy w tygodniu. Sea Veggies, Salad z wodorostów i Ocean Nutrition są idealnymi produktami i są bardzo łatwe w użyciu.

  • Poziom trudności: Łatwy

Naso elegans XL 20 cm

Nowośćć

Blond Naso Tang, znany również jako jednorożec z pomarańczowym kręgosłupem, ciemnieje z dojrzałością. Jako młodzieniec jest szary z żółtym paskiem na płetwie grzbietowej i odbytowej. W stanie dojrzałym ciało nabrało ciemniejszego niebieskawo-szarego odcienia, a młodzieńcze paski są uzupełniane dodatkowym kolorem. Ogon przybrał liryczny kształt, a dwie żółte plamy pojawiły się na kolcach szypułki w pobliżu ogona. Cienka, czarna maska ​​tworzy się między oczami i ustami, a usta mają żółty kolor.

  • Producent:

    Coralhouse
  • Dostępność:

    Obecnie brak na stanie
Cena: zł650.00
Zawiera 8% podatku VAT (zł48.15)