+48 530-499-289

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Filtry

Cena od
Cena do
Producent

Oczka Wodne

Oczka Wodne

Oczka wodne w ogrodzie są wyjątkową ozdobą, dzięki której można z bliska obcować z naturą. Dotyczy to również ograniczonej, przydomowej przestrzeni. Aby utrzymać oczko ogrodowe w dobrym stanie, należy regularnie dbać o jego zasoby i żyjące w nim organizmy. Budowa pełnowymiarowego oczka wodnego to inwestycja na wiele lat, dlatego wybierając urządzenia i akcesoria, warto sięgać po produkty wysokiej jakości.

W Coralhouse mamy wszystko do oczka wodnego. Nasze starannie wyselekcjonowane produkty umożliwią Ci stworzenie i utrzymanie nawet bardzo zaawansowanych oczek wodnych. Nie wiesz, jaki wkład do oczek, akcesoria lub fontanny ogrodowe wybrać? Skontaktuj się z nami. Razem wybierzemy produkty, które spełnią Twoje oczekiwania.

Oczko wodne w ogrodzie – dlaczego warto?

Oczko wodne (plastikowe lub naturalne) tworzy niepowtarzalny mikroklimat. Dzięki niemu możesz podziwiać fragment natury z tarasu lub balkonu, lub rozkoszować się własnym małym ekosystemem, siedząc nieopodal.

Prócz kwestii odczuć estetycznych, oczka wodne na działce lub w ogrodzie, mają bardziej namacalne korzyści. Zalety oczka wodnego to:

  • dostarczanie wilgoci delikatnym roślinom;
  • możliwość korzystania z wodopoju przez wiele gatunków ptaków i innych zwierząt;
  • możliwość hodowania gatunków ryb i roślin, które nie nadają się do zbiorników domowych;
  • znaczący wpływ na estetyczny odbiór ogrodu;
  • mnogość dźwięków przyrody.

Sztuczne oczka wodne to inwestycja, której korzyści dotyczą zarówno ludzi, jak i zwierząt. Niecka do oczka wodnego może być domem dla ryb akwariowych, żab lub żółwi wodnych. Ludzie zaś, nawet w otoczeniu zwartej zabudowy mają miejsce, w którym mogą się wyciszyć.

Duże oczka wodne – jak zbudować?

Przed rozpoczęciem budowy pamiętaj, że ogród wodny powinien znajdować się w zacienionym miejscu ogrodu. Sklep z artykułami do oczek oferuje różnej wielkości pojemniki na oczka wodne. Jeśli masz przygotowany wykop, możesz umieścić w nim wkłady lub specjalną folię, którą wyłożysz miejsce pod oczko.

Podstawowe wyposażenie oczek wodnych to:

  • Filtry – mimo iż w oczku wodnym staramy się stworzyć warunki imitujące naturalne zbiorniki, nie jest ono zdolne do samooczyszczania się. Filtr jest niezbędny do zachowania optymalnej czystości wody, co jest ważne z praktycznego (zapewnienie rybom warunków do życia) i z estetycznego (zbiornik wypełniony czystą wodą, ułatwia obserwacje) punktu widzenia. W naszym sklepie można tanio kupić filtry ciśnieniowe i powierzchniowe. Zarówno jedne, jak i drugie umożliwiają usunięcie z wody zanieczyszczeń mechanicznych i biologicznych.
  • Napowietrzacze – wprowadzają do wody tlen. Hydro ogród z tworzywa sztucznego potrzebuje zewnętrznego napowietrzania, jeśli mają go zasiedlać ryby. Cena takiego urządzenia jest stosunkowo niska, a pełni ono jeszcze jedną ważną funkcję. Wprawienie wody w ruch pozwala uniknąć martwych stref w oczku i ułatwia filtrowanie zanieczyszczeń.

Dobrym pomysłem jest jednoczesny zakup akcesoriów do pielęgnacji oczek. Na pierwszym miejscu powinna się znaleźć siatka do czyszczenia oczka wodnego. Pozwoli usunąć zanieczyszczenia stałe, a dzięki różnej długości ramienia możesz z jej pomocą usunąć liście z naprawdę wielkich oczek.

Oczka ogrodowe – jak zabezpieczyć przed zimą?

Pojemnik na oczko wodne to nie wszystko. Stawy, fontanny i oczka wodne, w których mieszkają zwierzęta, powinny być zabezpieczone przed zimą. Oprócz preparatów, dzięki którym pozbędziesz się glonów, sprawdź też nasze grzałki. Pozwolą roślinom i zwierzętom przetrwać zimne miesiące bez konieczności przenoszenia ich w inne miejsce, co jest drastyczną zmianą warunków życia. Odpowiednio wyposażone oczko wodne na działce, funkcjonuje cały rok.

Oczka wodne – ceny

Gotowe oczko wodne to inwestycja, której koszt trudno jednoznacznie określić. Cennik uwzględnia poszczególne elementy, jakie są potrzebne do tego, by stworzyć ogród wodny. Wkład z tworzywa sztucznego obniża koszt całego przedsięwzięcia. Biorąc pod uwagę, że proste, okrągłe pojemniki są bardzo tanie, hydroogrody kosztują zwykle około kilkuset złotych za m2.

Oczka wodne – sklep internetowy

Posiadanie fontanny ogrodowej lub oczka wodnego to marzenie wielu osób. Aby ułatwić jego spełnienie, przygotowaliśmy asortyment, na który składają się m.in. filtry, które same sygnalizują konieczność wymiany wkładu; automatyczne karmidło, dzięki któremu karmienie ryb sprowadza się po prostu do ustawienia na urządzeniu odpowiedniej pory i ilości podawanego pokarmu.

Ogrody wodne wymagają też dostarczenia (w początkowej fazie) bakterii startowych, które zadbają o mikroflorę i stworzą idealne warunki do egzystencji innych zwierząt. Wprowadzenie odpowiednich szczepów bakterii wytworzy ekosystem, w którym toksyczne związki (np. pochodzące od procesów gnilnych), przekształcane są w substancje bezpieczne i potrzebne do funkcjonowania organizmów żywych.

W Coralhouse mamy wszystko do oczka wodnego. Wyposażenie, akcesoria i materiały eksploatacyjne. Dzięki stałemu monitorowaniu rynku i dużemu doświadczeniu możemy zaoferować bardzo konkurencyjne ceny. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że fontanna i oczko wodne jest bliżej, niż myślisz.Pokazuje 1 do 16 z 314 (20 stron)