+48 530-499-289

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

BIODIGEST zawiera naturalne szczepy bakterii nitryfikujących, denitryfikujących i innych, wyselekcjonowane ze względu na ich zdolność przekształcania amoniaku w azotyny, azotynów w azotany, a azotanów w azot.

Cechy produktu :

- Filtracja biologiczna jest przeprowadzana szybko i sprawnie przez bakterie nitryfikujące, takie jak Nitrosomonas europea, Nitrobacter winogradskyi…

- Oczyszczanie wody w wyniku procesów gnilnych odpadów organicznych jest możliwe dzięki obecności licznych szczepów bakterii heterotroficznych, takich jak Paracoccus denitrificans i Pseudomonas stuzerii, występujących tu w optymalnych proporcjach.


Bakterie te działają zbiorowo, każdy ze szczepów kończy pracę rozpoczętą przez poprzedni szczep. Niektóre z nich posiadają zdolność biosyntezy enzymów denitryfikujących, pod warunkiem dostarczenia tlenu. Umożliwia to bardzo skuteczne oczyszczanie wody, ograniczenie ilości azotanów, fosforanów, a także zapobiega szybkiemu rozmnażaniu się wodorostów nitkowatych.

DLACZEGO NALEŻY STOSOWAĆ PREPARAT CO 15 DNI?

BIODIGEST jest bardzo skuteczny w okresie dwóch pierwszych tygodni od zastosowania w akwarium. Szybkość rozmnażania bakterii jest rożna w zależności od danego szczepu i pozwala zachować optymalne proporcje niezbędne do oczyszczania wody przez okres dwóch tygodni. Jeśli zachodzi potrzeba przyspieszenia procesu oczyszczania, nie należy zwiększać dawek preparatu, lecz raczej stosować go częściej.

Dawkowanie:

Przeciętna dawka: co dwa tygodnie:

BIO DIGEST: 1 ampułka na maksymalnie 1000 litrów.

Jeżeli akwarium jest bardzo zanieczyszczone nie należy zwiększać dawki, ale użyć 1 ampułkę na tydzień. Przed użyciem wstrząsnąć każda ampułkę tak, aby bakterie znajdujące się w końcówce znalazły się w zawiesinie.

 • Poziom trudności: Łatwy

PRODIBIO BioDigest 1amp

Promocja

 • Producent:

  Prodibio
 • Dostępność:

  W magazynie
 • ean:

  3594200001136/1
Cena: zł4.32 zł5.40 (-20%, -zł1.08)
Zawiera 23% podatku VAT (zł0.81)

 • Otrzymasz rabat w wysokości 20% na ten produkt.

Ilość:


PayU Raty

Produkty powiązane

Prodibio Bioptim 30 amp

Prodibio Bioptim 30 amp

ł149.00
Prodibio Bioptim 1 amp

Prodibio Bioptim 1 amp

Promocja
ł5.40 ł4.32