+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Seachem Flourish Nitrogen 250 ml

 

Flourish Nitrogen to skoncentrowana (15 000mg/l) mieszanina związków będących źródłem azotu. Dostarcza tego pierwiastka zarówno w formie azotanu, jak i preferowanego przez rośliny jonu amonowego. W czasie stosowania preparatu nie dochodzi do wydzielania się wolnego amoniaku, ponieważ znajdujące się w nim jony amonowe występują w formie związanej i są uwalniane dopiero wewnątrz komórek roślinnych. Flourish Nitrogen dostarcza też azotu w postaci azotanów dla gatunków, które są w stanie je wykorzystywać. Nie zawiera fosforu.
 

Sposób użycia:

 • Początkujący: 2,5ml (pół nakrętki) na każde 160 litrów wody w zbiorniku, 2 razy w tygodniu lub w miarę potrzeby, kiedy wystąpią objawy niedoboru azotu (chloroza, karłowacenie roślin). Dawka ta podwyższa poziom azotu o tyle samo, co roztwór azotanów o stężeniu 1mg/l
 • Zaawansowani: By przyspieszyć wzrost roślin zaleca się stosowanie odpowiednio wyższych dawek (z zachowaniem właściwej proporcji). Pomocny może okazać się wzór: 0,06vn=m, gdzie v to objętość zbiornika w litrach, n planowany wzrost poziomu azotu, m – objętość preparatu Flourish Nitrogen. Ponieważ połowa azotu we Flourish Nitrogen jest w formie azotanu, wiarygodną informację o poziomie tego pierwiastka można otrzymać mnożąc wartość uzyskaną podczas testu na obecność azotanów przez 2.

Skład:

 • Azot całkowity1,5% Rozpuszczalny tlenek potasu (K2O)2%
 • Poziom trudności: Łatwy

Seachem Flourish Nitrogen 250 ml

Nowośćć Promocja

Flourish Nitrogen to skoncentrowana (15 000mg/l) mieszanina związków będących źródłem azotu. Dostarcza tego pierwiastka zarówno w formie azotanu, jak i preferowanego przez rośliny jonu amonowego.

 • Producent:

  Seachem
 • Dostępność:

  W magazynie
Cena: zł32.29 zł37.99 (-15%, -zł5.70)
Zawiera 23% podatku VAT (zł6.04)

 • Otrzymasz rabat w wysokości 15% na ten produkt.

Ilość:


PayU Raty

Produkty powiązane

Seachem Flourish Nitrogen 100 ml

Seachem Flourish Nitrogen 100 ml

Nowośćć Promocja
ł27.99 ł23.79