+48 530-499-289

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Seachem Stability 250ml + 30 % Gratis

Stability to specjalnie wyselekcjonowane szczepy bakterii, które szybko i skutecznie zaczynają prowadzić proces filtracji biologicznej, co zapobiega najczęstszej przyczynie śmierci ryb, czyli „zespołowi nowego zbiornika”. Preparat został stworzony specjalnie dla akwariów morskich i słodkowodnych.
Zawiera mieszaninę bakterii tlenowych, beztlenowych oraz fakultatywnych (potrafiących prowadzić procesy metaboliczne zarówno w warunkach tlenowych jak i beztlenowych), które przyspieszają rozkład materii organicznej, amoniaku, azotanów i azotynów. W przeciwieństwie do innych produktów tego typu, Stability nie zawiera szczepów wytwarzających siarkowodór. Jest bezpieczny dla organizmów wodnych (także roślin) i nie można go przedawkować. Prace nad opracowaniem jego receptury trwały prawie 10 lat. Bakterie znajdujące się w podobnych preparatach charakteryzują się ograniczoną wytrzymałością i małą tolerancją na zmiany temperatury, odczynu, poziomu składników organicznych, itp. Jeśli którykolwiek z tych parametrów nie mieści się w odpowiednim zakresie, komórki bakterii szybko obumierają. Podczas stosowania preparatu Stability to ryzyko nie występuje, ponieważ nie ma w nim tego rodzaju szczepów bakteryjnych. Znajdujące się tam mikroorganizmy charakteryzują się szerokim zakresem tolerancji na zmiany czynników środowiskowych. Duża ilość materii organicznej wręcz pobudza je do intensywniejszego wzrostu i namnażania się. Stability nadaje się do stosowania w zbiornikach morskich i słodkowodnych.
Sposób użycia:
przy zakładaniu nowego zbiornika, pierwszego dnia dodać 1 nakrętkę (5 ml) na każde 10 litrów pojemności akwarium,
później przez tydzień dodawać 1 nakrętkę na każde 80 litrów pojemności zbiornika,
w tym okresie można rozpocząć wprowadzanie ryb i innych organizmów wodnych,
następnie dodawać 1 nakrętkę na każde 40 litrów pojemności zbiornika raz w miesiącu lub podczas każdej podmiany wody, a także przy wprowadzaniu nowych ryb i po skończeniu podawania leków.

 • Poziom trudności: Łatwy

Seachem Stability 250ml + 30 % Gratis

Nowośćć Promocja

 • Producent:

  Seachem
 • Dostępność:

  W magazynie
 • ean:

  000116012003
Cena: zł42.00 zł49.00
Zawiera 23% podatku VAT (zł7.85)

 • Otrzymasz rabat w wysokości zł7.00 na ten produkt.

Ilość:


PayU Raty