+48 530-499-289

sklep@coralhouse.pl

zł0.00

Filtry

Cena od
Cena do
Producent

Sól morska do akwarium

Sól morska do akwarium

Sól Morza Czerwonego zawiera biologicznie zrównoważone, podwyższone poziomy  pierwiastków podstawowych  (wapń, magnez, węglany) niezbędne do zrównoważonego, przyspieszonego wzrostu koralowców. Sól Morza Czerwonego jest idealna do akwariów rafowych, w szczególności do koralowców LPS i SPS, a także do uprawy odłamków koralowców.

 

Naturalna woda morska zawiera ponad 70 pierwiastków chemicznych i chociaż większość pierwiastków wpływa na parametry wody, kilka z nich ma bardziej znaczącą rolę w ogólnej stabilności chemicznej.
Elementy te stanowią fundament środowiska rafy i obejmują trzy główne pierwiastki: wapń, magnez i wodorowęglany .

Te trzy „elementy fundamentowe” mają duży wpływ na chemię wody (stabilność pH, zasadowość, siłę jonową wody morskiej) i wiele procesów biologicznych koralowca (tworzenie szkieletu, wymiana jonowa, fotosynteza).

 

W przeciwieństwie do naturalnego środowiska rafowego, w którym znajduje się ogromny zbiornik elementów fundamentowych, akwarium rafowe ma ograniczone zasoby, które są szybko wyczerpywane przez mieszkańców akwarium. Dlatego, aby umożliwić zrównoważony wzrost koralowców, konieczne jest utrzymanie wyższych niż naturalne poziomów elementów fundamentowych.


Pokazuje 1 do 16 z 88 (6 stron)