+48 601-182-991

sklep@coralhouse.pl

zł0.00
Anemone White Carpet żyją pojedynczo na rafach lub miękkich dnach w rejonie Indo-Pacyfiku i Morza Czerwonego. Te zawilce mogą osiągnąć rozmiar do 2 1/2 stopy średnicy. Mają krótkie macki wraz z jaskrawo zabarwioną podstawą i toporami.
Zawilce te służą jako "gospodarz" dla wielu rodzajów Clownfish, w tym Amphiprion ocellaris, A. percula lub Dascyllus trimaculatus. W zamian za ochronę dla Clownfish, Clownfish dostarczy mięsożernemu anemonowi kawałki jedzenia (okruchy), które składają się na dużą część diety Anemones.
Anemone White Carpet wymaga zbiornika z silnym oświetleniem wysokiej jakości i dobrym ruchem wody.
Akwarium powinno zapewnić zarówno piaszczyste, jak i skaliste miejsca, aby zapewnić odpowiednie siedlisko dla tego gatunku. Anemone White Carpet może preferować jedno położenie bardziej niż inne i będzie poruszać się wokół zbiornika, dopóki nie znajdzie miejsca swojego wyboru. Ten gatunek ma silne żądło i może zaszkodzić koraliom i innym ukwiałom poruszającym się wokół akwarium.
Nie jest kompatybilny z innymi anemonami o średnicy 12 cali, więc pamiętaj o odpowiednim aquascape akwarium (mając na uwadze, że anemony mogą się poruszać, jak im się podoba).
Dodanie błazenka do akwarium natychmiast pomoże w aklimatyzacji tego gatunku, zapewniając mu stały dopływ żywności. Gdy jest zdrowy, będzie bardzo lepki i będzie w stanie coś uchwycić (lub kogoś) i bardzo trudno go usunąć, nie uszkadzając go.
Podczas gdy akwarium o pojemności 30 galonów jest uważane za wielkość akwarium minimalnego dla tego gatunku, zaleca się użycie większego akwarium, ponieważ gatunek ten może stać się dość duży (2 1/2 stopy) i wymaga dużej przestrzeni między sobą a innymi gatunki bezkręgowców lub koralowców (około 12 cali).
Po aklimatyzacji, Anemony White Carpet powinny być karmione dietą rybną, krewetkową i innymi mięsnymi potrawami
. Wraz z jodem, pierwiastkami śladowymi, mocnym oświetleniem (10 000 K, metalohalogenkiem Actinic 03 lub kompaktami energetycznymi), silny przepływ wody i doskonała jakość wody.
  • Poziom trudności: Łatwy

Stichodactyla Sp. Anemone White

Nowośćć

Anemone White Carpet żyją pojedynczo na rafach lub miękkich dnach w rejonie Indo-Pacyfiku i Morza Czerwonego. Te zawilce mogą osiągnąć rozmiar do 2 1/2 stopy średnicy

  • Producent:

    Coralhouse
  • Dostępność:

    Obecnie brak na stanie
Cena: zł200.00
Zawiera 5% podatku VAT (zł9.52)